Leo Kunnas esitles Solarise Apollos uut romaani

Rubriik Eesti On
- Updated

Reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas esitles 25. jaanuaril Tallinnas Solarise Apollos oma uut romaani “Sõda 2023 Koljat/Taavet”

Leo Kunnas rääkis esitlusel, et raamatu kirjutamine, mis kestis ligi 1,5 aastat ei olnud kerge ega meeldiv protsess, kuid see pidi välja kirjutatud saama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Romaan jutustab Venemaa võimalikust kalletungist Ida-Euroopale, mille käigus okupeeritakse ka Balti riigid. Romaan on ebatraditsiooniline, sest koosneb kahest erinevast raamatust ühe ja sama asja kohta, kuid erinevais võtmeis. Minooris ja mažooris. Draamatilisem osa Koljat näitab, mis juhtub meie riigiga siis, kui riigikaitse juhtimisega jätkatakse nii nagu praegu ja see on päris kole.

Helgem osa Taavet aga kirjeldab positiivsemat stsenaariumit. Kui on pingutatud, rajatud oluline kaitsevõime, siis õnnestubki ränkraske rünnak Eestile “ära seedida”. Kunnas ise ütleb teose kohta: “Nimetaksin Sõda 2023 hoiatusromaaniks ehk looks sellest, kuidas oleks võimalik tegelikult sõda ära hoida.”

Ka Koljat ja Taavet on Kunnase sõnul tähtsad sümbolid, sest väike Taavet suudab nutikuse ja söekuse korral isegi märksa suuremale ning hirmsamale vastasele vastu astuda. Rumaluse korral jääb ta aga kiiresti selgeks kaotajaks.

Paarikümne esitlusele saabunud õnnitleja ja huvilise seas olid ka Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme, saadikud Henn Põlluaas ja erukolonel Uno Kaskpeit ning reservbrigaadikindral Alar Laneman, jt.

26. jaanuaril tutvustab Kunnas oma uut romaani Tallinna Konservatiivide Klubis

UU

FOTO: Leo Kunnas ja moderaator Aavo Kokk üritusel vestlemas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused