Leo Kunnas: Venemaa aktiivsus on seotud Soome ja Rootsi NATOsse astumisega

Eesti,
Leo Kunnas

Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees, reservkolonelleitnant Leo Kunnas (EKRE) märkis Postimehele, et Venemaa harjutab koguaeg oma lahingvalmiduse kontrollidel raketirünnakute läbiviimist muuhulgas ka Eesti vastu.

„Iseenesest see ei üllata mitte kuidagi – seda nad on teinud poolteist aastakümmet koguaeg,“ sõnas Kunnas.

Tema hinnangul ei tasu praegu muretseda, et Venemaa võiks Eestit või mõnd teist Balti riiki sõjaliselt rünnata. Moskva on suunanud suurema osa oma sõjalisest ressursist sõtta Ukrainas. „Kõik brigaadid on saatnud kaks pataljoni taktikalist gruppi Ukrainasse. Kõik, kes meil on siin läheduses. Pihkva dessant saatis algul viis ja pärast veel lisa. Nii vähe Vene vägesid ei ole meie lähiümbruses olnud väga pikka aega,“ rahustas Kunnas.

Iltalehti kirjutas täna NATO allikatele toetudes, et venelased simuleerivad praegu raketirünnakuid Eesti ja teiste Balti riikide vastu.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm rääkis Soome ajalehele, et praegu on käimas õppused, kus venelased simuleerivad raketirünnakuid Eesti territooriumile.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused