Levikom vaidlustas korruptsioonikahtlusega Katri Raiki suhtes kriminaalmenetluse alustamata jätmise

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Katri Raik (tagaplaanil) kaotas oma usaldusväärsuse siseministrina, mil ta osales riigiametnikuna poliitilises provokatsioonis.

Levikom ei nõustunud riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Katri Raiki suhtes kriminaalmenetluse alustamata jätmise otsusega ja kaebas selle edasi riigiprokuratuuri.

Levikomi hinnangul on erikomisjoni 16.01.2020.a. toimunud koosoleku protokollis valikuliselt muudetud ja välja jäetud just 5G sageduslubade konkursiga seonduvaid korruptiivsete tunnustega ja kartellile viitavaid osasid. Levikomi eesmärgiks on, et riik väljastaks uue põlvkonna teenusteks vajalikud sagedusload õiglaselt, läbipaistvalt ja turuosalisi võrdselt koheldes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

16. jaanuaril toimus riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istung, milles osalesid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut, sideosakonna juhataja Tõnu Nirk ning Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti peadirektor Kaur Kajak ning mis oli ajendatud Levikomi avaldusest 5G sageduslubade konkursiga seonduva suhtes.

Korruptsioonivastase erikomisjoni istungi protokoll avalikustati 27. jaanuaril, millest ilmnes, et selles on kallutatult moonutatud sõnastusi või jäetud olulised sõnavõtud üldse välja. Selliselt sõnastusi muutes ja valikuliselt neid protokollis kajastades on Levikomi hinnangul püütud varjata 5G sageduslubade väljastamisega seonduvat korruptiivset ja kartelli kokkuleppele viitavat käitumist. Seetõttu esitas Levikom 18. veebruaril prokuratuurile kuriteoteate Katri Raiki suhtes mõjuvõimuga kauplemise ja ametialase võltsimise alusel, mille menetlemise otsustas prokuratuur 26. veebruaril jätta alustamata.

Otsuse edasikaebuses osundab Levikom kriminaalmenetluse kohustuslikkuse põhimõtte piiranguteta toimimisele menetluse alustamise otsustamisel, mida prokuratuur ei saa iseseisvalt korrigeerida ning viitab karistusseadustikule, mille kohaselt on ametialase võltsimisena karistatav iga dokumendi tunnustele vastava akti võltsimine. Seetõttu ei pidanud Levikom prokuratuuri seisukohti kuriteoteate vormiliste puuduste ja tunnuste puudumise kohta piisavaks ning esitas kaebuse Riigiprokuratuurile.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juht Katri Raik on küll varmas teiste tegevuses korruptsiooni nägema, kuid tema enda teod on palju kahtlust äratanud, kasvõi selle kaudu, et ta osales siseministrina erakonna saadikukandidaadi Indrek Tarandi provokatsioonis EKRE rändepakti-vastasel miitingul, ning andis ministrina hinnanguid SDE kontoris peetud pressikonverentsil.

Praegusel hetkel peaks Raik ennast komisjoni tööst taandama – kui korruptsioonivastase erikomisjoni eesotsas on korruptsioonikahtlusega isik, devalveerib see komisjoni tõsiseltvõetavust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused