LGBT filmifestival on taas kirikuga koostöös, et noortele homopropagandat teha

Eesti,
©UU
Rakvere Kolmainu kirik

Rakveres toimub taas homotrall, millel oma roll järjekordselt ka kirikul. Nimelt kuulub homofilmide festivali Festhearthi programmi ka Viru praosti Tauno Toompuu kohtumine kiriku noortemajas.

Eelmisel aastal korraldati EELK Raskvere Kolmainu kirikus suisa geijumalateenistus, mis oli lülitatud festivali ametlikku programmi ja mis pärast peapiiskopi sekkumist sealt eemaldati. Ka kogunes sinod, et kaaluda Toompuu umbusaldamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi mitme Virumaa kirikuõpetaja hinnangul tegeleb Toompuu kirikus otseselt homoseksuaalsuse propageerimisega, kinnitati ta peapiiskop Urmas Viilma initsiatiivil mullu uuesti Viru praosti ametikohale.

Kuigi Toompuu väitis, et jumalateenistuse seos LGBT+ filmifestivaliga on meelevaldne ning arusaamatused tekkisid eelkõige ürituse kajastuse tõttu, rääkisid sümbolid teist keelt – jumalateenistuseks altarile asetatud lillekimbud olid seatud homovikerkaare värvides.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on Rakvere linnavolikogus algatanud põhimääruse muutmise, et homoaktivistid ei saaks enam linna kohtusse kaevata, kui rahast ilma jäävad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused