Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

LGBT ja feministid teatasid, et loobuvad riigieelarvelistest rahadest

-
01.04.2020
Optimistlik LGBT vaatab tiivustatuna tulevikku ka siis, kui riigilt raha ei saa. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

LGBT Eesti ja MTÜ Oma Tuba (portaal Feministeerium) teatasid, et loobuvad edaspidi sotsiaalministeeriumi riigieelarvelistest eraldistest ning soovitavad selle raha hoopis kriisist ülesaamise fondi suunata.

Äraelamiseks hakkavad need organisatsioonid sihtasutuselt Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks eeskuju võttes hoopis annetusi koguma. Esimene suurem annetuste kogumine toimub sel neljapäeval Stenbocki maja ees.

LGBT Eesti põhjendas oma otsust sellega, et soovitakse ka rahastamise osas kapist välja tulla ning säästa riigieelarvet salajastest eraldistest. Feministeerium aga tunnistas, et tegelikult pole võrdsusvolinik Liisa Pakostal soolise palgalõhe osas õigus ja tegu on kõigest palgakiluga, mis sundis ka neid Tanel Kiige antud rahad kriisifondile loovutama.

Eesti Inimõiguste Keskus seevastu teatas, et kuna raha saamine riigieelarvest on inimõigus, siis nemad sellest ei loobu.

Ühingul LGBT Eesti on ka häid uudiseid – homoparaad “Gay Pride” sel aastal siiski toimub, kuid Tallinna asemel Kapi-Kohilas. Ühing lubab, et paraadil peetakse kinni 2×2 nõudest, äärmisel juhul lubatakse ka 1,80×1,80 distantsi hoidmist.