LGBT Ühing hakkab koolides homonäitusega tuuritama

Eesti,
©Scanpix
LGBT

Eesti LGBT Ühing avas Solarises homonäituse, mida tahetakse viia ka koolidesse. 10. jaanuaril kaubanduskeskuse aatriumis avatud homonäitus avab noorte ja täiskasvanute lugude LGBT+ õpilaste olukorda Eesti koolis. Pärast kuu lõppu on seda võimalik tellida näiteks tööle, kooli või üritustele. Kooli annavad korraldajad kaasa ka tunnikavad, et teemat õpilastega arutada.

Korraldajate sõnul on mõned näitusel välja pandud tsitaadid ka karastunud aktivistidele rasked lugeda aga selline olevat tegelikkus, mistõttu nad muudatuste nimel töötavadki. Korraldajad ütlevad, et kui näitus midagi tõestab, siis seda, et LGBT+ teemadest peab rääkima.

„68% LGBT+ õpilastest on oma soolise eneseväljenduse tõttu kogenud viimase kooliaasta jooksul vaimset vägivalda.

See fakt on ju täiega fucked!“ reklaamitakse seda väljapanekut.

Näitus on osa Eesti LGBT Ühingu haridusteemalisest projektist. Projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused