LGTB filmifestivali kritiseerimise eest töökoha kaotanud Rakvere kinomaja töötaja asi jõuab Töövaidluskomisjoni

Rubriik Eesti On
- Updated

Avalikkuses leidis suurt tähelepanu Rakvere kinomaja koristaja Innele Õispuu töölt lahkuma sundimine LGTB propaganda vastustamise tõttu. Innele Õispuu esitas seetõttu kaebuse Töövaidluskomisjoni. Õispuu probleemid töökohal algasid pärast Rakveres 2017 oktoobris kavandatava LGTBQ+ filmifestivali kohta kriitiliste kommentaaride esitamist sotsiaalmeedias.

Töövaidluskomisjoni istung töölepingu tühisuse tuvastamise ja hüvitise nõudes toimub 20.04.2017 Rakveres.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oma vastuses Innele Õispuu kaebusele Tema töö kvaliteedi kritiseerimise asemel käsitles Sihtasutuse  Rakvere Teater juht ja sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liige Velvo Väli oma vastuses põhjalikult Innele Õispuu kriitilisi kommentaare facebookis ning teatas, et paljud inimesed  olid nende suhtes kriitilised.

Velvo Väli kirjutas oma vastuses muuhulgas: „Jaanuaris festivalist  kuuldes võttis Innele Õispuu oma  avalikul  FB (Facebook) kontol sõna festivali toimumise vastu.“ „Vestluse käigus tuletas juhataja töötajale meelde, et SA Rakvere Teatrimaja on avalik asutus, mis ei vali oma kliente ega töötajaid ei  rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, seksuaalsuse, usu ega keele tõttu.“  „Antud postitused tekitasid  suurt pahameelt töötajate hulgas“ kirjutas Väli.

Innele Õispuu ütles, et seisab oma õiguse eest sõnavabadust kasutada. Õispuu ütles, et „kui tema sunniti töölt lahkuma mõne lühikese arvamusavalduse pärast sotsiaalmeedias, siis linnaametnik  Teet Suur võib festivali propageerida kuude kaupa kõikides kanalites.“ „Kas see pole siis ebaõiglane, et ema, kes peab oma last üleval pidama, lendab tänavale, aga LGTB aktivistid saavad propaganda jätkamiseks hoopis kuhjaga raha juurde?“ küsis Õispuu.

Innele Õispuu oli enne Rakvere kinomaja koristajaks saamist otsinud tööd 1,5 aastat ning sattus töölt lahkuma sundimise tõttu keerulisse olukorda. Seetõttu algatati tema majanduslikuks ja moraalseks toetuseks sotsiaalmeedias korjandus.

Töövaidluskomisjon peaks andma oma otsusest teada 26. aprillil.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused