Libameedia lipulaev Delfi valetab jälle, seekord EKRE kuluhüvitiste kohta

Rubriik Eesti On
- Updated

Eksitavate pealkirjade ja ebaprofessionaalse ajakirjanduse poolest tuntud Delfi portaal näitab taaskord “taset”.

Täna kuulutab Delfi, nagu oleks EKRE koos Keskerakonnaga kõige rohkem kuluhüvitisi kasutanud erakond.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult on EKRE ja Vabaerakond kaks kõige vähem kuluhüvitisi kasutavat erakonda. Kõige rohkem kuluhüvitisi kulutab hoopis Reformierakond, sellest Delfi loomulikult vaikib.

Vildaka pealkirja sai Delfi panna tänu sellele, et arvestas mitte kulutatud summat, vaid protsenti ettenähtud ülempiirist, ent need erinevad erakonniti mõne protsendipunkti ulatuses ega näita tegelikke summasid. Ainult Vabaerakonnal on protsendinäitaja märkimisväärselt väiksem.

2016. aasta kuluhüvitiste statistika:

Eesti Reformierakond – 319 146 eurot
Eesti Keskerakond – 298 490 eurot
Isamaa- ja Res Publica Liit – 149 861 eurot
Sotsiaaldemokraatlik Erakond – 144 798 eurot
Konservatiivne Rahvaerakond – 78 053 eurot
Eesti Vabaerakond – 46 515 eurot

Loomulikult jätab Delfi teadlikult mainimata, et erinevalt teiste fraktsioonide saadikutest ei kasuta EKRE liikmed kuluhüvitisi autoliisingu eest tasumiseks. Kuluhüvitiste kasutamise autoliisingu maksmiseks on hukka mõistnud Eesti Maksumaksjate Liit.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on esitanud eelnõu kuluhüvitiste kaotamiseks, aga Riigikogu valitsuserakonnad ei ole selle algatusega kaasa tulnud. EKRE on pandud sisuliselt sundseisu. Nad võiksid ainsa erakonnana kuluhüvitistest täielikult loobuda, kuid see tähendaks erakond paneks end suurte parteidega võrreldes oluliselt ebavõrdsemasse olukorda, kuivõrd kuluhüvitisi kasutatakse poliitilise tegevuse arendamiseks. Nii Vabaerakond kui ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond peavad suurte parteidega võrreldes läbi ajama piskuga. On kahetsusväärne, et üks osa Eesti meediast ei taha sellest aru saada.


UU

Foto: Scanpix

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused