Libaskandaal vajubki laiali: Urmas Reinsalu kinnitas, et advokaadibüroo palkamise mõte tuli Hans H. Luigelt

Eesti,
©UU
Eesti Ekspress.

Kui mitmed õiguseksperdid on leidnud küsitavusi rahapesu kaasuses USA-st advokaadibüroo palkamise mõttekuse osas, siis valitsuse pressibriifil märkis välisminister Urmas Reinsalu, et see mõte hakka võrsuma juba poolteist aastat tagasi seoses meediaärimees Hans H. Luige ja tema tuttava advokaadi visiidiga tema juurde. Pangem tähele, et Hans H. Luik ise on Delfi ja Eesti Päevalehe väljaandja ja just need kanalid üritasid skandaali seoses USA advokaadibüroo palkamisega skandaali Martin Helme külge riputada.
“Hans H. Luik käis minu juures ühe Ameerika advokaadiga, see oli juba poolteist aastat tagasi, ja sealt hakkas tegelikult mõte võrsuma. Üks maailma suurima advokaadibüroo partnereid oli kuidagi perekondlikult seotud Eestiga, ja ta oli jälginud meediast, milline mürgel meil käis poolteist aastat tagasi selle rahapesu ümber, ja pakkus oma teeneid,” meenutas Reinsalu.

Tema sõnul arenes sealt välja arutelu valitsuses. “See oli veel eelmise valitsuse ajal, et riik võiks seda kaaluda, ja nüüd on see edasi liikunud rahandusministeeriumi pädevusse seda teha,” märkis Reinsalu. “Toonane büroo keeldus sellest ise, kuna ta tuvastas huvide konflikti.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hans H. Luigele kuuluv Eesti Päevaleht avaldas nüüd, et rahandusminister Martin Helme on sõlminud lepingu rahapesu menetluse asjus advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan LLP, millel võib olla valdkonnas huvide konflikt. Mitmed Eesti õiguseksperdid on seepeale kinnitanud, et on kaheldav, kuidas USA advokaadid saaksid Eestit aidata rahapesukaasuse menetlusel.

Reinsalu kinnitas neljapäeval, et Eesti ei vaja advokaatide abi rahapesu uurimisel. “Siin on kõlanud väited, nagu oleks advokaadibüroo palgatud rahapesu uurimiseks, kuid selleks on mõlemas riigis olemas uurimisasutused,” selgitas Reinsalu. Advokaadibüroo palkamine puudutab Reinsalu sõnul neid menetlusi, mis puudutavad võimalike hüvitiste maksmist kohtuvälistes lepetes.

BNS

12 commentsOn Libaskandaal vajubki laiali: Urmas Reinsalu kinnitas, et advokaadibüroo palkamise mõte tuli Hans H. Luigelt

 • Avatar

  Paljud nimetuset tekstis ei kirjutada suur algustähega.
  Suur algustäht on seotud lause mõttega ja selle ülesehitusega.
  Mõned näited,kus Eesti kirjutatakse väikese algustähega.
  EIK.
  Õige on kirjutada eesti raamatu aasta.
  Õige on kirjutada eesti külad Kaukaasias
  Kirjutage väiketähega: eesti rahvuseepos.
  Õige on kirjutada eesti keel (väiketähega).

  Mis vahe on Eesti muusikal ja eesti muusikal? – Esimene (kohanimeline täiend on suure tähega) märgib Eestis loodud muusikat, teine (kohanimeline täiend on väikese tähega) tähendab eestlaste loodud muusikat. Sama moodi saab vahet teha Eesti kunstil ja eesti kunstil, Eesti kirjandusel ja eesti kirjandusel ning Eesti filmil ja eesti filmil.

  Minu kommentaar oli mõeldud Ingridile..

 • Avatar

  Saan ma õieti aru, et advokaadid palgati mitte uurima rahapesu vaid jagama trahvirahasid nagu torti peolauas lahtilõikama, et eesti saaks ka tükikese.

  • Avatar

   Teil on asjast õige arusaamine, austet hr Ants, just nii see ongi mõeldud!
   Pole mingit põhjendust nurgas konutada põhimõttel “olen- väike- vastik- ugri-mugri- mulle- pole- midagi- vaja- olen- kõigega- nõus, mis- antakse”!
   Just nii käitusid vaseliinliberastid ja bolševikud- sotsid jewroläbirääkimiste ajal, kui ei vaidlustanud midagi, ei nõudnud midagi ja olid kõigega nõus!
   Kes ennast ei austa, seda ei austa ka teised!

 • Avatar

  Meil pole mingit ”peavoolu” meediat, on vaid solgitorud, mis haisevad ja ajavad ainult paska välja. Vanasti sai AK vaadatud, nüüd juba üle aasta haiseb seegi jubedalt, ei kannata tarbimist enam. Ainult on jäänu UU ja Ojektiiv.

 • Avatar

  ..’Demokraatia tülgastav pool’…. “Nii käibki demokraatia lõhkumine, et esmalt kohitsetakse kõiki neid asutusi, mis teevad järelevalvet, paljastavad kuritarvitusi ning ei lase sigadusi läbi. Kindlasti on nad võimust nikastunud valitsejatele tüütud, aga just see ongi nende mõte. Ja sealt tuleneb nende olemasolu hädavajadus.”‘ nõnda kirjutas hiljuti EE sopameedia juht Erik Moora oma pehme naeratusega kiskjamaski taha varjudes. —- valel on aga lühikesed jalad ja kõik see solk mida teistele kaela valatakse, tuleb varem või hiljem endile kaarega tagasi, nii ka selle libalooga.

 • Avatar

  Minu kommentaar oli mõeldud Kallele.

 • Avatar

  Loen seda teksti ega suuda enam n.ö. “vaiki olla”. Häirib see, et tekstis kirjutatakse Eesti ja Eesti riik kogu aeg väikese algustähega. Kõikvõimalikud nimed on suure algustähega, kuid Eesti- väikesega v.a. ühes kohas, vist kogemata :). Olen sellist kirjaviisi täheldanud ka mujal paljudes teistes kommentaarides. See on nii lugupidamatu oma riigi vastu.

 • Avatar

  Delfi, Postimees, ERR, kõik infesteeritud Eesti kommunistliku partei õigusjärglase Reformierakonna ja selle rakukese sotsidega. Eesti peavoolumeediasse paraku midagi muud ei kuulugi üldse. Ilmselt see ongi põhjuseks, miks Reformierakonna toetusnumbrid tõusevad. Vaatasin viimast “Serviti” saadet ja see miljon kakssada tuhat lammast…

 • Avatar

  Kas seda sopameediat vastutusele ei saa võtta valede ja laimu levitamise eest? Hakkavad jälle valitsust kukutama omast arust. Pesevad meil ajusid ja siis küsivad varsti vikerraadios, et mis te arvate, et see vastab tõele, mis nad kokku on sperdanud.😁 Ja mingi mammi jälle helistabki ja kiidab takka.

 • Avatar

  Kujutage nüüd ette USA-s jõuti, kohtu kaudu, kokkuleppele ühe Sandmanni nimelise poisi,kes naeratas indiaanlasele, ning Washingtoni Postiningu ja CNN-i vahel.Mõlemad peavoolumeedia lipulaevad maksid kokku poisile 500 miljomit dollarit kahjutasu mainekahju tekitamise eest.
  Sandmanni üks advokaatidest, Lin Wood, kinnitas, et hetkel on käimas veel kohtuasjad NBC Newsi, ABC Newsi, CBS Newsi, Rolling Stone’i, Gannetti ja New York Timesi vasu ning nähtavasti tuleb neilgi umbes samaväärse summaga hüvasti jätta.
  Ja nüüd kasutage kujutlusvõimet.10 aastat pesid siin võõrkapitalile kuuluvad pangad musta raha,kasutades ära eesti riiki ja rahvast ning tekitades korvamatut mainekahju nii riigile, kui kõigile kodanikele.Kogu kasumi nii mustast rahapesust, kui ka legaalsest tulust viisid nad siit välja ja ehk sai mõni oravapoiss ka mõne tõru urgu veeretada aga see selleks.
  Nüüd räägitakse siis mõnesajast miljonist,mida Eesti riik võiks ehk väga heade asjaolude kokkulangemisel saada ja oravate ning muu sellise kõntsa arvates ei ole õigustatud isegi seda vähest saama.
  Needsamad oravad lasid sellel jandil 10 aastat segamatult toimuda ja nüüd plõksivad siin nii, et vähe pole veel ülbelt vastu,Ligiga eesotsas. Pevoolumeedia,kes algul halas ka indiaanlasele kaasa tundes ja Sandmanni needes, on oma sae Helme vastu käima tõmmanud ega huvitu karvavõrdki sellest,kes siin eestis rahapesu kaasaaitajad olid sest needsamad kaasaaitajad on nende leivaisad ja maailmavaatelised röövlitest vennad.
  Ja veelkord,mõelge mastaapidele.Üks poiss saab USA ehk peagi miljardäriks sest teda ahistasid meediahiiglased aga kogu eesti ei saa oma mainekaju eest isegi mõndasada miljonit nähtavasti.Vot nii käivd asjad siin liberaalses maailmas.

  • Avatar
   Artur karask

   Jah, võidakse ju laipa vette “peita”, aga ükspäev tõuseb ta ikka pinnale….

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused