Libaskandaal vajubki laiali: Urmas Reinsalu kinnitas, et advokaadibüroo palkamise mõte tuli Hans H. Luigelt

Eesti,
©Uued Uudised
Eesti Ekspress tahab olla uuriv ajakirjandus, aga see ei õnnestu alati, sopavool kannab eemale.

Kui mitmed õiguseksperdid on leidnud küsitavusi rahapesu kaasuses USA-st advokaadibüroo palkamise mõttekuse osas, siis valitsuse pressibriifil märkis välisminister Urmas Reinsalu, et see mõte hakka võrsuma juba poolteist aastat tagasi seoses meediaärimees Hans H. Luige ja tema tuttava advokaadi visiidiga tema juurde. Pangem tähele, et Hans H. Luik ise on Delfi ja Eesti Päevalehe väljaandja ja just need kanalid üritasid skandaali seoses USA advokaadibüroo palkamisega skandaali Martin Helme külge riputada.
“Hans H. Luik käis minu juures ühe Ameerika advokaadiga, see oli juba poolteist aastat tagasi, ja sealt hakkas tegelikult mõte võrsuma. Üks maailma suurima advokaadibüroo partnereid oli kuidagi perekondlikult seotud Eestiga, ja ta oli jälginud meediast, milline mürgel meil käis poolteist aastat tagasi selle rahapesu ümber, ja pakkus oma teeneid,” meenutas Reinsalu.

Tema sõnul arenes sealt välja arutelu valitsuses. “See oli veel eelmise valitsuse ajal, et riik võiks seda kaaluda, ja nüüd on see edasi liikunud rahandusministeeriumi pädevusse seda teha,” märkis Reinsalu. “Toonane büroo keeldus sellest ise, kuna ta tuvastas huvide konflikti.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hans H. Luigele kuuluv Eesti Päevaleht avaldas nüüd, et rahandusminister Martin Helme on sõlminud lepingu rahapesu menetluse asjus advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan LLP, millel võib olla valdkonnas huvide konflikt. Mitmed Eesti õiguseksperdid on seepeale kinnitanud, et on kaheldav, kuidas USA advokaadid saaksid Eestit aidata rahapesukaasuse menetlusel.

Reinsalu kinnitas neljapäeval, et Eesti ei vaja advokaatide abi rahapesu uurimisel. “Siin on kõlanud väited, nagu oleks advokaadibüroo palgatud rahapesu uurimiseks, kuid selleks on mõlemas riigis olemas uurimisasutused,” selgitas Reinsalu. Advokaadibüroo palkamine puudutab Reinsalu sõnul neid menetlusi, mis puudutavad võimalike hüvitiste maksmist kohtuvälistes lepetes.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused