Liberaalide õudusunenägu: Mart Helme täidab vajadusel peaministri ülesandeid

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on jõudnud valitsusse ja seal kehtivad nende vaenajatel und rikkuvad reeglid.

Peaminister Jüri Ratas pani uue valitsuse ministrite asendamise korra, mille järgi on valitsusjuhi esimene asendaja EKRE esimees, siseminister Mart Helme, ning teine asendaja Isamaaliidu liige, välisminister Urmas Reinsalu. Seda määrab valitsuserakondade Riigikogu fraktsioonide suurus.

Kui peaminister ning esimene ja teine asendaja on ära, asendab valitsusjuhti vanim kohalolev minister, kelleks praegu on 69-aastane Mart Helme, talle järgneb EKREsse kuuluv 63-aastane maaeluminister Mart Järvik. Juhul kui korraga on ära nii Ratas, Helme, kui ka Reinsalu, asendab peaministrit Mart Järvik, vahendab Postimees.

Riigikogu esimeheks on EKRE esindaja Henn Põlluaas ja kui president Kaljulaid ei saa oma ülesandeid mingil põhjusel täita, peab tema kohustused enda kaela võtma parlamendi esimees.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on võimu juures ja täidab valijatele antud lubadusi, meeldib see hüsteeritsejatele või mitte – nii lihtne see ongi!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused