Liberaalne valitsus avas immigratsioonile uksed – Boltid-Woltid saavad pumba tööle panna

Eesti,
- Updated
Praegu on nad siin üksi, varsti tulevad koos peredega.

Nagu Reformi- ja Keskerakonna koalitsioonilepe lubas, avasid nad juba täiendava immigratsiooniukse, sellele meetmele järgnevad ilmselt järgmised, kuni Eesti on võõrastega üle ujutatud.

Valitsus lubab kolmandatest riikidest pärit kõrgelt kvalifitseeritud töötajatel koos pereliikmetega Eestisse tulla ka siis, kui nad tulevad tööle viisa alusel või viisavabalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muudatuse kohaselt saavad töötajaga kolmandast riigist Eestisse kohe kaasa tulla tema pereliikmed, kui töötaja asub tööle tippspetsialistina, iduettevõttes või info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasel ametikohal, edasas valitsuse pressiesindaja.

Senise korra kohaselt said kolmandast riigist pärit kõrgelt kvalifitseeritud töötaja pereliikmed Eestisse tulla pärast seda, kui algul viisaga või viisavabalt Eestisse tulnud töötaja oli saanud kohapeal töötamiseks tähtajalise elamisloa, mis võimaldas tal kutsuda Eestisse ka oma perekonna liikmed. Korralduses täna tehtud muudatusega lubatakse nad aga riiki kohe koos tööle asuva välismaalasega.

Korralduse seletuskirja kohaselt ei ole pereliikmete kaasavõtmisel piirangute säilitamine põhjendatud, kuna töötamine tippspetsialistina, iduettevõttes või info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasel ametikohal on Eesti majandusele suure lisandväärtusega, vastavad spetsialistid on Eestisse väga oodatud ning perekonnaliikmete kaasakutsumise piirang võib panna nad otsustama, et nad eelistavad elama asuda mõnda teise riiki. (BNS)

Kui võtta ette Estonian Startup Database ehk iduettevõtete nimekiri, siis selles on 1117 firmat ja kohe esimesel kohal on Bolt, tegevusaladeks “Transportation & Logistics” ehk transport ja logistika – seega siis taksojuhid ja toidukullerid saavad õiguse pere kaasa tuua.

Iduettevõte peaks üldjuhul tähendab uut, edumeelset ja startivat ettevõtet – miks on selles endiselt “vana vettinud mäger” Bolt, kes on silma paistnud riigilt raha lunimise ja samas kõva kasumi deklareerimisega ning korralagedusega taksonduses jäänud silma ka mupole?

On juba ammuteada fakt, et selliseid firmasid kasutatakse tööjõu varjatud sisseveoks “spetsialistide” sildi all – nagu ülikoolid veavad üliõpilaste sildi all sisse neid, kelle eesmärgiks on esimesel võimalusel Lääne-Euroopasse pääseda.

On arusaamatu, miks valitsus leiab, et vajalik tööinimene võib kohe perega siia tulla, kui ka inimlikult võttes on õigem pigem see, kui ta seab ennast algul sisse ja legaliseerib oma staatuse, ning siis toob pere järele, nagu siiani oli.

Selle asemel, et inimesi distsiplineerida, antakse neile kõik kohe kandikul kätte ja tagajärjeks on vastutustundetus – Lääne-Euroopas, näiteks Taanis, on juba aru saadud, et migrante ei saa poputada, vaid nad peavad ennast ise üles töötama ja oma tegude eest vastutama.

Samas on arusaadav fakt, et Reformierakond hakkab nüüd rahvusriiki lammutama ja Eestit multikultuurseks riigiks muutma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused