Liberaalsed ja punaprofessorid läksid Eesti välispoliitikat kritiseerides omavahel tülli

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kui tõsta kõrgkoolide rahastust, läheb suur osa summadest ilmselt asendustegevustele. Pilt on illustratiivne.

Eesti Päevalehes läksid Eesti välispoliitika üle vaidlema Tartu Ülikooli regionaalsete poliituuringute professor Andrei Makarõtšev ja Euroopa õpingute kaasprofessor Stefano Braghiroli ühelt poolt ning Tallinna ülikooli emeriit(puna)professor Rein Ruutsoo teiselt poolt.

Tartu Ülikooli külalisprofessorid vaatlevad Soome välisministri Pekka Haavisto ja varasemat EL-i kõrge ametniku Josep Borrelli visiiti Moskvasse, vaevad selle taustal Eesti välispoliitikat ja leiavad siis, et “Eesti saab tugevamaks, kui leiab tasakaalu Brüsseli, Moskva ja Helsingi vahel.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellele vastab Tallinna ülikooli emeriitprofessor Rein Ruutsoo oma artikliga, kus ta leiab, et nii “püüavad Tartu Ülikooli professorid normaliseerida Moskva „jaga ja valitse“ poliitikat, mille peaeesmärk on lõhestada Euroopa, et meie riike juba üksteise vastu mängida.” Või nagu ütleb pealkiri – “Tartu Ülikooli professorid alandasid Soomet – Euroopa ei tohi Putini poliitikaga kohaneda.”

Ehk siis vaidlevad Eesti välispoliitika üle ühelt poolt Vene ja Itaalia taustaga liberaalsed professorid, teisalt Eesti professor, keda rahvusmeelne Eesti peab ehtsaimaks punaprofessoriks. Ilmselt on raske oodata selliselt seltskonnalt sellist välispoliitilist analüüsi, mis arvestaks Eesti kui rahvusriigi huvidega – nemad esindavad Euroopa Liidu üldist poliitikat, suutmata sealgi kokku leppida.

Seda konflikti on sotsiaalmeedias kommenteerinud ühiskonnategelane Peeter Espak: “Tekkinud on koomiline olukord, kus Tartu Ülikooli professorid kirjutasid koomiliselt halva artikli Eesti välispoliitikast ning sellele vastas vastulausega veelgi koomilisemalt halvema artikliga Tallinna Ülikooli professor. Antud juhul on tõesti on raske öelda, et kumma sooritus on halvem – TÜ või TLÜ oma.”

Naljakas ongi kogu loo juures see, et selline seltskond ajab kellegi teise, mitte ühe iseseisva riigi välispoliitilist joont, seega võib  Braghiroli,  Makarõtševi ja Ruutsoo kisklemist täiesti huumoriga võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused