Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalses Eestis on riigikeel naljanumbriks muutumas

25.07.2023
Ja Kaitseväe kalmistul mõnitab pronksokupant endiselt omariiklust, eestlust ja eestlasi. Pilt on illustratiivne.
© UU

Vähe sellest, et eesti keelt tõrjutakse teenindusest välja, selgub, et riigikeele nõudmise eest saab ka karistada.

Postimees vahendab: “Twitteris jagatakse videot endisest kõrtsi III Draakon teenindajast, kes keeldus restoranis kliente vene keeles teenindamast. “Me elame Eestis. Meil on eesti keel riigikeel. Kui te olete kohalikud, siis nii palju peaks oskama, et omale juua-süüa osta eesti keeles. Te ei taha meie moodi rääkida, meie moodi käituda ja ainult nõuate enda oma. Palju õnne,” ütleb teenindaja videos. Kõrtsi esindaja sõnul on video tehtud paar aastat tagasi ning töösuhe selle töötajaga lõpetati.”

Juhtum on küll vana, kuid pole teravust kaotanud, sest riigikeele kasutusala kitseneb nüüdki pidevalt ja seda võimuparteide venestamispoliitika tõttu. Seetõttu on kasvamas ka suurvenelaslik ülbus eesti keele suhtes.

Arvukates Tallinna kaubanduskeskustes on tööl venelannad ja ukrainlannad, kes ei räägi sõnagi eesti keeles, aga neid ei vallandata – näiteks Maximas keeldutakse rõhutatult eesti keeles suhtlemast, ja keeleamet ei suuda seda vene ülbust kuidagi murda.

Postimehe ja Delfi venekeelsetes keskkondades aga mõnitatakse avalikult ja karistamatult eesti keelt, väites, et riigikeele nõudmise näol olevat tegu väikerahva alaväärsuskompleksiga – sinna suurvenelaste kogunemiskohta ei ulatu riigi käsi kuidagi ja tundub, et seda ei tahetagi.

Reformierakonna venestuspoliitika tulemusel on Eestisse saabunud sedavõrd suur kontingent venekeelseid endisest Nõukogude Liidust, et riigikeelt ei peeta enam millekski ja seda pole võõrastel vajagi, pealinn on sisuliselt venekeelne ja linnavalitsus venemeelne.

Eestlased just peakski keelduma suhtlemisest vene keeles, eriti kohalikega, ja boikoteerima asutusi, kus eesti keelt vihatakse.

Uued Uudised