Liikumine “Maale elama” kutsub linnast loodusesse

Eesti,
©Scanpix

Septembri viimasel laupäeval ootavad omavalitsused külla kõiki, kes on mõtelnud mõnda vahvasse maakohta elama asumisest. Esmakordselt toimuva „Maal elamise päevaga“ on liitunud 35 omavalitsust üle Eesti.

Sel päeval avavad oma uksed nende valdade koolid ja lasteaiad, tervisekeskused, külamajad, kultuurikeskused  ja teised teenusepakkujad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vahel näib, et inimesed kardavad maale elama asumisel ilma jääda kvaliteetsetest teenustest. Nüüd on hea võimalus asjad kohapeal üle vaadata ja kasvõi vallavanemalt endalt infot juurde küsida,“ kinnitas Maal elamise päeva peakorraldaja, Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk. Ta lisas, et hiljutisel Eesti külade maapäeval oli palju juttu kogukondade ja omavalitsuse koostöö vajalikkusest elukeskkonna kujundamisel . „See on päris suur asi, mille külad ja vallad üheskoos ette võtavad – Maal elamise päeva kaudu kutsuda oma kodukohta uudistama inimesi, kes tulevikus ehk päriseks maale elama tulevad.“

Aga mitte ainult kauged külalised ei ole sel päeval oodatud – ka oma ja naabervalla rahvas saab uudistada ja otsida oma lapsele sobivaimat kooli või lasteaeda, iseendale uusi eneseteostuse võimalusi või paremat teadmist koduvallas pakutavatest teenustest.

Ettevõtmisega on lisaks omavalitsustele kaasa tulnud korraldajatena  Maaeluvõrgustik, Maaelu edendamise Sihtasutus, „Maale elama!“ liikumise algatajad, Eesti Leader Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja mitmed teised organisatsioonid.

Mõned päevad varem, 25. septembril toimub Rakvere vallas Sõmerul Maal elamise päeva avaüritus.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused