Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liikumise “Jah vabadusele, ei valedele” laimu vahendanud Delfi vabandas Tiit Kala ees

-
27.10.2020
Just Delfi venekeelne keskkond on paras putinistlik ussipesa.
© Uued Uudised

Iganeljapäevased protestijad “Jah vabadusele, ei valedele” peaksid jalge alla võtma kohtutee, kui tahavad tõestada, kes nende liiget solvas või kas üldse solvati. Nii või teisiti tuleks vabandada Tiit Kala ees, nagu tegi sead äsja uudisteportaal Delfi, kes vahendas liikumise infot.

Käputäis protestijaid kogunes läinud neljapäeval Toompea lossi ette, et seal meelt avaldada. Liikumine väitis, et ühte nende liiget oli “pederastiks” sõimatud. Kuigi esiti väitis liikumine selleks meheks olevat EKRE saadiku Tiit Kala, siis hiljem säärane väide eemaldati. Seni pole protestijad tõenditega kinnitanud, miks nad pidasid solvajaks Kala.

Protestiliikumise üks algatajatest Maris Hellrand ütles Delfile, et praegu pole selge, kas nad võtavad kuluka kohtutee ette. Kuna protestijad väidetavat solvajat ise ei jäädvustanud, pole seni võimalik tõestada, kas sündmus toimus ning kui see nii oli, siis kes säärase solvangu ütles.

„Delfi tugines oma varasemas artiklis solvaja isiku puhul protestiliikumise väitele, mis ei ole saanud tõestust ega kinnitust ning Delfi vabandab Tiit Kala ees,“ kirjutas Delfi.

Kui Räpina kandis elav riigikogu liige Tiit Kala läinud neljapäeval Toompea lossist pahaaimamatult välja jalutas, ei osanud ta arvatagi, et jõuab mõne aja pärast meedias pealkirjadesse asjaga, millega tal absoluutselt mingit pistmist ei ole.

Istudes rahulikult rongis ja silmitsedes vaguniaknast kaunist Eestimaa sügist, helistas talle poeg, kes oli just lugenud Delfist, et ta isa sõimanud lossi ees vikerkaareplakatitega vehkivat kampa “möödasõitvast suuremast autost” pederastideks. Tiit Kala poeg oli üllatunud, et kas isa läks autoga tööle ja teiseks, et tema muidu nii vaikne ja rahumeelne isa ju ei kasuta sellist sõna.

Kuigi Delfi ajakirjanik võttis Kalalt kommentaari ja viimane oma seotust asjaga eitas, ilmus ikkagi uudis, mis määris nii saadiku kui ka EKRE nime.

Ajakirjanike eetikakoodeksi punkti 3.5 ütleb , et „toimetus kontrollib, eelkõige kriitilise materjali korral, informatsiooni tõesust ja allikate usaldusväärsust. Ka juhul kui avaldatava/edastatava materjali autoriks ei ole toimetuse töötaja, kontrollib toimetus oluliste faktide tõesust.“

Ülalnimetatud kamba ninamees, noorreformar Gasbar Shabad korjas küll kõnesoleva kommentaari koheselt ära ja kinnitas, et Kala nimi pandi sinna ekslikult, kuna aktivistid ei tundnud saadikut lihtsalt ära. Nii pole üldse selge, kas see oli EKRE liige või kas keegi üldse neid pederastideks sõimas.