Lipu päeva meenutus: Reformierakond nõuab jätkuvalt kahe Eesti lipu eemaldamist Riigikogu Valgest saalist

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE liikmest Riigikogu esimees Henn Põlluaas taastas Valges saalis õige lipurivi.

4. juunil, mil Eesti tähistab oma rahvuslipu 135. sünnipäeva, oleks paslik meenutada, et Reformierakond nõuab jätkuvalt neljast parlamendi Valges saalis olevast Eesti riigilipust kahe asendamist EL-i lippudega.

Kogu loo meenutuseks: Riigikogu Valges saalis on kaks alust nelja Eesti lipuga. Eesti EL-i eesistumise ajal asendati kaks neist EL-i omadega. Kui eesistumine läbi sai, jäeti need lipud sinna alles.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaas laskis ametisse astudes taastada endise olukorra, kus Valges saalis lehvivad neli sinimustvalget lippu. Selle peale läks Reformierakond väge täis ja nõudis oma isandate regaalide tagasi toomist. Uute Uudiste andmetel taotlevad nad seda Riigikogu juhatuselt siiani.

Täpsustuseks: kui Riigikogus on toimumas vastavasisuline sündmus, siis selle toimumise ajaks seisavad kahe Eesti lipu kõrval taas vastavad lipud, olgu need siis EL-i lipud, nagu 9. mail ehk Euroopa päeval oli, või siis mõne rahvusvahelise organisatsiooni või riigi omad. Argipäevadel on seal taas neli Eesti lippu.

Riigikogu on Eesti riigi parlament ja kuigi me oleme Euroopa Liidu liige, on meie seadusandlik kogu siiski riigikeskne – seega on seal kohta vaid riigilippudel. EL-i omadel on oma koht ja aeg.

Eesti lipu päeval tasub taas kutsuda valvsusele, sest Eestis on jõud, kellele on isandate lipp sinimustvalgest rahvus- ja riigilipust tähtsam.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused