Lisaks Kaja Kallasele on valmis tagasi astuma ka Liina Kersna

Eesti,
Liina Kersna

Tundub, et Reformierakonna daamidel hakkab ühest kriisist teise valitsedes jõud ja tahe raugema: Kaja Kallase laguneva valitsuse haridus- ja teadusminister Liina Kersna (Reformierakond) sõnul ei hoia ka tema ministri ametikohast kümne küünega kinni ja vastutab selle eest, et tegi koolide lahti hoidmise nimel kiirtestide hankimisel kalliks maksma läinud vigu.

“Minu jaoks oli ja on oluline, et lapsed saaksid käia turvaliselt koolis. Loomulikult peab seda tagama seadustega kooskõlas ja just sellise teadmisega me hariduse avatuna hoidmise eesmärgi nimel meeskonnas ka tegutsesime,” ütles Kersna BNSile.

“Kindlasti ei hoia ma ministri toolist kümne küünega kinni. Olin valmis kohe tagasi astuma, kui valitsus oleks suunanud sel õppeaastal koolid distantsile. Õnneks suutsime hoida koolid tänu testimisele võimalikult turvaliselt avatud,” lisas ta. Just Kersna oli üks neist, kelles Kaja Kallase suhtes kriitiline Reformierakonna kunagine esimees Andrus Ansip nägi peaministri potentsiaali.

Riigikogu EKRE fraktsiooni saadikud esitasid riigiprokuratuurile ja kaitsepolitseile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks haridus- ja teadusminister Liina Kersna suhtes. Avalduses juhitakse tähelepanu, et 2021. aasta oktoobris sõlmis Liina Kersna koolidesse kiirtestide hankimiseks lepingu OÜ-ga SelfDiagnostics summale 5,1 miljonit eurot jättes seaduse kohaselt nõutava riigihanke menetluse korraldamata ja andes sellega hankelepingu sõlmimisel eelise OÜ-le SelfDiagnostics.

2021. aasta novembris sõlmis Liina Kersna koolidesse kiirtestide hankimiseks raamlepingu OÜ-ga Medesto Logistics summas 2,3 miljonit eurot, jättes taas seaduse kohaselt nõutava riigihanke menetluse korraldamata ja andes sellega hankelepingu sõlmimisel eelise OÜ-le Medesto Logistics.

2022. jaanuaris, muutis Liina Kersna OÜ-ga Medesto Logistics sõlmitud raamlepingut tellides OÜ-lt Medesto Logistics täiendavalt kiirteste kokku summas 1,2 miljonit eurot minnes vastuollu hankelepingu raamlepingu nõuetega.

Kokku sõlmis Liina Kersna ilma seaduse kohaselt riigihanke menetlust korraldamata ehk riigihanke menetluse nõudeid rikkudes hankelepinguid üle 8,7 miljoni euro suuruses summas.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused