Loodetavasti laulavad eestlased Alo Mattiiseni “liiga rahvuslikeks” peetud isamaalised laulud omal käel ära

LaulupiduLAULUPIDU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehed Martin Helme ja Jaak Madison ei pea õigeks, et eelseisval laulupeol ei kõla ühtegi viiest Alo Mattiiseni ärkamisaegsest isamaalisest laulust.

Martin Helme ütles Postimehele, et tema meelest on seesugune otsus süstemaatiline, ideoloogiline rünnak eestlaste kultuurilise ja rahvusliku identiteedi pihta, kus kõik, mis on õilis, ilus, hea ja eestlastele igiomane, üritatakse kas ära lahjendada, pea peale pöörata või häbenemisväärseks teha.

„See on kuritegelik, niimoodi ei tohi teha, traditsioonid, müüdid ja meie kangelased on üks lahutamatu osa sellest, et meil on olemas oma isiklik rahvuslik identiteet, meile ainuomane, selle lammutamine on rünnak eestluse vastu,“ lausus Helme ja lootis, et inimesed võtavad need laulud ise üles

Jaak Madison juhtis tähelepanu viimatisele raadiosaatele „Rahva teenrid“: „Mulle tegi head meelt, et saatekülalised julgesid avameelselt tunnistada tegelikku põhjust, miks tänavuse laulupeo korraldajad on otsustanud kavast välja jätta kõik viis Alo Mattiiseni isamaalist laulu. Kui avalikkusele toodi ääretult tobe põhjendus nagu “häid laule ei tohigi nii tihti esitada”, siis tegelik põhjus on välja tulnud korduvalt laulupeo korraldustiimi sõnadest: need laulud on lausa liiga isamaalised!“

Nimelt pidavat need laulud rõhutama sellist “halba” rahvuslust, mis vastandub kellelegi.

„Kui 150. juubelit pidav laulupidu ei olla rahvuslik suursündmus, millega rõhutakse ning populariseeritakse meie rahvustunnet, siis milleks seda üldse vaja on?“ küsib Madison.

 UU

Kommentaarid