Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Loone: loodetavasti ei sega Karilaiu kongressi soov Repsi kampaaniat

05.09.2016
Jüri Ratase ja Kadri Simsoni majanduspoliitika on läbikukkumisest pääsenud tänu ülemaailmse majanduse heale seisule.
© UU

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone avaldas lootust, et erakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu soov kutsuda kokku erakorraline parteikongress ja vahetada erakonna juhti, ei kahjusta Mailis Repsi presidendikampaaniat.

“Kindlasti ei valmistu Keskerakond erakorraliseks kongressiks, vaid korraliseks valimiskoguks 24. septembril,” ütles Loone esmaspäeval BNS-ile. Ta avaldas lootust, et Keskerakonna büroo, erakonna esimees, juhatus ja loodetavasti ka kogu riigikogu fraktsioon tegelevad praegu presidendivalimiste kampaaniaga.

“Meie siht on suunatud presidendivalimistele. Jaanus Karilaidi arvamus on erakonna ühe liikme arvamus, loomulikult tal on oma arvamuse avaldamiseks õigus, kuid ma loodan väga, et see ei kahjusta Mailis Repsi positsiooni presidendikampaanias,” sõnas Loone.

Karilaid ütles esmaspäeva ennelõunal Delfile, et pühapäeval peetud erakonna juhatuse koosolek reklaamiärimees Paavo Pettaile antud garantiikirjade osas ei toonud vajalikke vastuseid ja erakonda vajalike muutuste toomiseks võiks tema hinnangul toimuda erakorraline kongress, mille käigus võiks erakonna esimeheks kandideerida Jüri Ratas. 

Ratas aga kinnitas Delfile, et ei taha hetkel antud teemast kuuldagi, sest kõige tähtsam asi on Mailis Repsi presidendikampaania. Hiigelsuurte garantiikirjade andmise juhatuse liikmete selja taga mõistis Ratas hukka.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – Ratas ja Simson Repsi presidendikandidaadiks registreerimas