Loone Ots Tartu linnapeade debatil: „Tuleks näidata, et meil on olemas ka suurepärane pärimuskultuur“

Eesti,
Tartu

Eile ETV eetris olnud „Valimisstuudios” arutlesid Tartu linnapeakandidaadid linna senise juhtimise, Süku võimaliku mahu ja asukoha, linnaruumi, kultuuri ja paljudel muudel teemadel.

EKRE-t esindas linnapeakandidaat Loone Ots, kelle sõnul ei sobi kavandatav kultuurikeskus plaativale kohale kesklinna pargis. Pealegi eelistab ta sellistel puhkudel otse rahvalt küsida.

Ots rääkis veel, et 2024. aastal kultuuripealinnaks saamise juures peaks rahvakultuuri suunajatel olema kogemused, kuidas välismaalt seltskonda vastu võtta ja võõrustada. “Tuleks näidata, et meil on olemas ka suurepärane pärimuskultuur, sellest on debattides vähe räägitud, aga peaksime olema sellegi üle uhked. Oleks tarvis sinna panustada ja äratada ka noortes huvi,” rääkis ta.

Otsa sõnul on põhjuste seas, miks väikevallad ei taha ühineda Suur-Tartuks see, mis saab teenuste maksumusest. “Kas vallad, kus teenuseid doteeriti rohkem ja inimesed maksid teenuste eest vähem – näiteks lasteaia kõrge kohatasu, mis mõnes vallas on võrreldes Tartu 81 euroga 10,30 eurot,” rääkis ta.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused