Louis Freeh: “Võib-olla pole päris hästi aru saadud, et me oleme liitlased“

Eesti,
- Updated
©UU
Louis Freeh

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon pidasid täna ühisistungit advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu küsimuses, kus käis lisaks rahandusminister Martin Helmele opositsiooni suureks üllatuseks ka USA advokaat Louis Freeh. Freeh saabus Eestisse, et täita temaga sõlmitud lepingut ning ta viibib siin kolmapäevani.

Martin Helme sõlmis tänavu suvel kokkuleppe Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP-ga Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes. Advokaadibüroo on seega Eesti riigile partneriks viimaste aastate suurte rahapesujuhtumite uurimisel USA-s.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sõlmitud lepingu detailid on aga opositsioonis küsimusi tekitanud, mistõttu on nii korruptsioonivastane erikomisjon kui ka riigieelarve kontrolli erikomisjon seda teemat korduvalt arutanud.

Louis Freeh’ on üritatud seostada Danske panga Eesti haru kaudu Prevezoniga ning temast on püütud maalida pilti kui Vene mõjuagendist ja süüdistatud huvide konfliktis.

Louis Freeh ütles, et ta ei ole kunagi Prevezoni esindanud, Prevezoni kaitsesid hoopis teised mehed, tema oli vaid üheks korraks konsultandiks kutsutud.

Selle üleskeeratud tolmu kohta, mis Eestis juhtunud, ütles Freeh: „See kõik tundub veidi imelik, võib-olla pole päris hästi aru saadud, et me oleme liitlased.“

Pikemat eksklusiivintervjuud Louis Free’ga saab peagi vaadata Uute Uudiste portaalist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused