Lõunaeestlane: peaminister Jüri Ratase kõne europarlamendis läks peaaegu tühjale saalile

Eesti,
- Updated
©Sander Ilvest/Postimees
Riigikogus saab Jüri Ratas nautida täissaali, Euroopa Parlamendis paraku mitte.

Uudisteagentuurid edastasid kolmapäeval üksikasjalikke ülevaateid peaminister Jüri Ratase kõnest Euroopa Parlamendis, kuid unustasid lihtsa asja – see jutt läks peaaegu tühjale saalile.

Peaminister Jüri Ratas pidas Strasbourgis ligi pooletunnise kõne Euroopa tuleviku teemal, aga saalis olid vaid mõned üksikud saadikud teda kuulamas, vahendab Lõunaeestlane.

Eesti saadikutest oli näha ainult Ivari Padarit ja Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit esindas Andrus Ansip. Kõne oli inglise keeles, mille Ratas paberilt maha luges.

“Sotsiaalmeedia kommentaarides on tabavalt öeldud, et see, mida Tallinnas arvatakse, ei huvita kedagi, kuna kõik pannakse nagunii paika Berliinis, Pariisis, Londonis ja Washingtonis,” kirjutab portaal oma piltide ja videoga loos.

“Peaminister Ratas pidas Euroopa Parlamendis kõne, milles esitas Eesti nägemuse Euroopa Liidu tulevikust. Ratas on järjekorras juba kümnes Euroopa Liidu riigi- või valitsusjuht, kes osaleb parlamendi aruteludel EL-i tuleviku üle,” kirjutas BNS kolmapäeval.

Kogu see lugu tundub kinnitavat EKRE väidet, et Eesti riigil puudub iseseisev poliitika, mis väljendub ka selles, et Eesti esindaja sõnavõtt kedagi ei huvita, sest midagi omaalgatuslikku sellest ei oodata. Paradoksaalselt ütles Ratas Strasbourgis ka järgmist: “Me ei soovi väikeriikide mõju vähenemist EL-is.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused