Lõunaeestlane pöördub presidentide poole: jätke, palun, valitsus rahule!

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Toomas Hendrik Ilves ja Kersti Kaljulaid. Karin Pihliki viltimistehnikas tehtud tööd.

Eesti presidendid Kersti Kaljulaid ja Toomas Hendrik Ilves on asunud praegust Eesti valitsust mutta tampima, kahjustades nõnda mitte ainult valitsuse, vaid Eesti riigi ja rahva mainet, kirjutab portaal Lõunaeestlane.

“Eestis on riigikogu valitud demokraatlikul teel, valitsus on kokku pandud seaduslikult kõiki demokraatia põhimõtteid järgides ja valitsuse vastu töötamine kahjustab Eesti rahvuslikke huvisid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

On äärmiselt kahetsusväärne, et presidendid alustasid Eesti mustamist juba enne valitsuse ametisse asumist, süüdistades valitsust tegudes, mida teha poleks saanudki. Selline, inimeste ette süüdistamine kuulub ühe teise riigikorra ja kultuuriruumi juurde.

Häbiväärsed on presidentide isiklikud rünnakud poliitikute suhtes, kes alles elavad sisse oma ametisse. Nii jõhkrat rünnakut ja sekkumist Eesti demokraatlikult valitud esindusorganite tegevusse pole taasiseseisvunud Eestis varem olnud, seda isegi mitte Kremlist. Kui keegi on kasulik idioot, siis on need endine ja praegune president, nii kurb kui see ka pole.

Pikema poliitilise kogemuse ja kultuuriga riigis Soomes olid valimised enam-vähem samal ajal kui Eestis. Soomes lastakse valitsusel rahulikult oma tööd teha, programmi ette valmistada ja seda tutvustada, ning asuda seda ellu viima – sest see on riigi ja rahva huvides. President toetab valitsuse samme, kuigi tema koduerakond jäi seekord opositsiooni. Kui üldse, siis kritiseeritakse valmivat programmi.

Kui palju aga teatakse Eestis uue valitsuse programmist? Põhiline vile ja aur on läinud Eestis isikute ja perekondade ründamisele. Samamoodi rünnati inimesi ja nende perekondi kuulduste põhjal Stalini ajal – te võib-olla seda ei tea, olite pikalt välismaal, aga võtke see teadmiseks, Toomas Hendrik!

Mis Soomesse veel puutub, siis peetakse seal täiesti loogiliseks, et valitsuse koosseis vahetub. Võimule tulid uued erakonnad ja uued inimesed. Eestis on justkui kombeks, et võimul tohib olla ainult üks erakond – Reformierakond – teised vaadaku vesise suuga pealt. Seegi arusaam kuulub ühe teise riigikorra ja kultuuri juurde. Pealegi on nii Eestis kui mujal maailmas palju räägitud ohtudest, mis toob endaga kaasa see, kui üks seltskond pikalt võimule jääb.

Praeguse Eesti probleemid on seotud paljuski just sellega, et ühel seltskonnal lasti liiga pikalt võimul olla. Eesti ei jõudnud ega jõua kunagi 5 rikkama hulka, kui eesotsas on üks ja sama erakond, ühed ja samad näod – seegi peaks olema nüüd juba selge.

Eriti häbiväärne on Eesti-vastane tegevus presidentide poolt, kuna nemad on ühiskonnas suuna andjad ja mõjutajad, kelle hääl kostab üle terve maailma.”

Allikas: Lõunaeestlane

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused