Lugu sellest, kuidas EKRE Mailis Repsile “turja kargas”

Eesti,
©UU
EKRE pikett Kohtla-Järve eestikeelse riigigümnaasiumi toetuseks 22. veebruaril 2019 Tallinnas Tõnismäel

Tänane Eesti Päevaleht analüüsib peaministri tagasiastumist ja uue koalitsiooni loomist ning leiab, et EKREle sai saatuslikuks  „Mailis Repsile turja kargamine“, kui ta autohüvega vahele jäi. Võib ka nii öelda, kuid kuidagi väga iseloomulik on see, et korruptsioon oleks justkui sallitav ja valima võivadki hakata need, kes rahva seljas enda kasuks liugu lasevad.

„Koalitsioonis läks asi hapuks novembris, kui EKRE kupatas Mailis Repsi solvangute saatel haridusministri kohalt minema. Ühtlasi muutusid keskerakondlaste suhted oravatega aina soojemaks. Tekkis mõte vahetada valitsust, mõne poliitiku sõnul pidi see toimuma märtsis,“ kirjutab ajaleht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonnale tegi ka tuska olla tööriist, et EKRE saaks põhiseaduskomisjonis tahtmist läbi suruda.

„Minu arvates see on korruptsioon ja ametiseisundi kuritarvitamine. Mina sellega ei lepi. Aga ma ei ole enam valitsuses,” ütles selleks ajaks siseministri toolilt tagandatud Mart Helme intervjuus Eestis tegutsevale Soome raadiole.

„Mailis on väga kättemaksuhimuline inimene ja nüüd läksid EKRE tüübid isiklikult tema kallale. Oli teada, et parlamenti naastes hakkab Reps töötama selle nimel, et neid karistada,” tõdes üks Repsi hästi tundev nüüdne opositsioonipoliitik Eesti Päevalehele.

„Mailis Reps on maksumaksja raha ja vahendeid süüdimatult juba pikka aega isikliku elu korraldamiseks kasutanud, selle hukkamõistmine pole mingi turja kargamine,“ kommenteeris riigikogu EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme

Ta lisab, et selle päeva hommikul, kui skandaal oli kerkinud ja avalikkusele oli teada, et ta on oma ametiautot ja autojuhti kasutanud pidevalt ebasihipäraselt ning tal on ministeeriumis ametis nõunik, kes hoiab tegelikult tema lapsi, tuli Mailis Reps EKRE fraktsiooni toetust nuruma.

Helme: „Oli teada, et talle plaanitakse teha umbusaldus. Ütlesin talle, et vaata, Mailis, me saame inimlikult võttes sinust aru, aga olukorras, kus meie fraktsiooni saadikud ei liisi maksumaksja raha eest isegi autosid, kuigi see on seadusega lubatud, sest peame seda ebaeetiliseks, ei saa me kuidagi tolereerida ega toetada seda, mida sina tegid.“

Näiteks Mart Helme kasutas siseministrina autot ja autojuhti ainult tööle ja koju sõites. Isegi maakoju sõideti alati oma autoga.

„Ta pühkis minema ja astus tagasi, sest tal oli selge, et riigikogu saalis tal hääled kokku ei tule. Muidugi oli ta vihane!“ lisas Helle-Moonika Helme.

Mullu novembris alustas politsei Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist.

Menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused