Luterlik kirik tahab anda õnnistuse abielule kui mehe ja naise vahelisele liidule

Eesti,
©Scanpix.
Urmas Viilma

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik kavatseb tuleval nädalal toimuval kirikukogul võtta vastu avalduse, mille järgi toetab EELK Eesti põhiseaduse täiendamist nii, et abielu sõnastataks ainult ühe naise ja ühe mehe vahelise liiduna, vahendab ERR.

Otsuse seletuskirjas on välja toodud, et praegusel ajal on perekond rünnaku all: ühelt poolt ohustab seda vääritimõistetud vabaduse kuritarvitamine, teisalt soovitakse avalikult sõlmitud abielu defineerida ümber, nii et see tähistaks ka muid liite peale ühe mehe ja ühe naise vahelise ühenduse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EELK peapiiskop Urmas Viilma ütles ERR-ile, et tegemist on toetusavaldusega, kuid ise kirik Riigikogule ettepanekut põhiseadust muuta ei tee.

“Kui keegi peaks seda tegema, siis me lihtsalt oleme oma meelsuse väljendanud, kirik on seisukoha välja öelnud,” selgitas ta. Ta lisas, et EELK ei kavatse mingit suurt aktsiooni käivitada, vaid see on meelsusavaldus nii kirikust väljapoole, toeks nendele, kes selle teemaga peaksid tegelema näiteks parlamendis või erakondadele programme koostades, aga teistpidi ka sõnum kiriku sisse, et need hääled, kes räägivad näiteks samasooliste abielust, saaksid aru, et kiriku seisukoht tervikuna seda ei toeta.

Sellised üksikud hääled võivad tema sõnul leida ühiskonnas liberaalsest suunast tunnustust, kuid see ei tähenda, et nad esindaksid kirikut. “Võimalik, et kirikukogu ütleb, et ei, me ei toeta sellist seisukohta. Ja siis ongi selge, milline on kiriku üldine arusaam,” ütles peapiiskop.

Möödunud nädalal andis Avatud Eesti Fond Koosmeele auhinna skandaalsele geilembelisele Harju-Risti kirikuõpetajale Annika Laatsile, mis kutsus esile terava reaktsiooni nii kiriku kui ühiskonna selles osas, kes toetab traditsioonilise perekonna au sees hoidmist. Kriitikud on juba ammu soovinud, et EELK ütleks välja oma lõpliku ja põhjapaneva arvamuse geiagenda tungimise kohta religiooni maile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused