Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Luukase missioonipreemiale kandideerib ka EKRE auesimees Arnold Rüütel

23.11.2016
Laadime sisu...

Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu valis välja missioonipreemia kuus nominenti, kelle seas ka Ingrid ja Arnold Rüütel ning kirjanik Arvo Vallikivi.

Missioonipreemia nominendid on koorijuht ja õppejõud Ants Üleoja, proosa- ja näitekirjanik, luuletaja ja tõlkija Arvo Vallikivi, president Arnold Rüütel ja Ingrid Rüütel, täisealiste autistide päevakeskus Autistika, meeste tervise edendamisele pühendunud SA Leinatamme Fond ning suhtekorraldaja Meelis Kubits, teatas sihtasutuse esindaja BNS-ile.

Tänavu esitati preemiale 56 kandidaati. Kuus nominenti valis välja sihtasutuse nõukogu, kuhu kuuluvad nõukogu esimees Indrek Luukas ning Sulev Loo ja Märt Vooglaid.

“On siiralt hea meel, et kümnendal tegutsemisaastal nii palju avaldusi laekus. Järelikult märgatakse tunnustamist vajavaid inimesi meie ümber üha rohkem. Samas oli nõukogul paljude heade kandidaatide seast parimaid valida üpris keeruline. Usume, et valitud nominendid on igati väärikad valikud, kelle seast sihtasutus valib 06. detsembril toimuval pidulikul tseremoonial välja laureaadi. Omalt poolt soovin tänada kõiki neid, kes omapoolse kandidaadi meile on esitanud,” sõnas Luukas.

Kümnendat korda väljaantav missioonipreemia laureaat selgub 6. detsembril. Laureaati tunnustatakse 32 000 euroga. Ülejäänud viit nominenti saavad 6400 euro suuruse preemia.

Varem on missioonipreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla Toetusfond, ajaloolane ja Eesti Kunstiakadeemia professor David Vseviov, Vanalinna Hariduskolleegiumi asutaja ja juht Kersti Nigesen ning Sihtasutus Metsaülikool, Liikumispuudega Laste Toetusfond ja Eesti Võrkpalli Liit, Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin ning vaimulik Toomas Paul, Narva Kolledži direktor Katri Raik, MTÜ Eesti Meestelaulu Selts ja SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Eelmisel aastal anti preemia Estonia Seltsi juhatajale Arne Mikule.

BNS