VIDEO: M.V.Wooli kalatööstuse toetajad tõid oma protestisõnumi Toompeale

Eesti, Majandus, Video,
- Updated

Esmaspäeval Riigikogu ees toimunud miiting ametnike surve all kannatava kalatööstuse M.V.Wool toetuseks oli omapärane selle poolest, et tegu oli kodanikualgatusega – inimestel hakkab bürokraatia lokkamisest kõrini saama.

Umbes poolsada platsile kogunenud inimest kandsid käsitsi kirjutatud plakateid “Õiglus, tule koju!”, “Ametnike omavolile veto!”, Vetamet – kelle tellimust sa täidad?” ja teistegi sõnumitega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE poliitik Peeter Ernits, kes on selles küsimuses olnud aktiivne kaasarääkija, sõnas, et VTA tegevus ühe kalatööstuse vastu on klassikalisem ebaõigluse näide.

“Kui 2004. aastal oli VTA ettevõtjale hea partner, siis praegu, 2019. aastal, on temast saanud kuri kättemaksja, kes ei hooli koostööst, vaid karistab,” märkis Ernits, kelle sõnutsi püüab VTA pärast juunikuist auditit, mil nende tegevus oli toiduainetes sisalduvate taimekaitsevahendite jääkide tõttu kõva kriitika all, ennast äraspidiselt tõestada.

Ernits lisas, et tegu pole mitte vajaliku kontrolliga, vaid turu ümberjagamisega, kusjuures 150 inimest jäeti tööta – M.V.Wooli turuosa on minemas konkurendi PRFoodsi kätte, kelle omanik Indrek Kasela lubas tänavu mais, et EKRE osalusega valitsuse kukutamine on tema elu missioon.

Ettevõtluses kaua aega olnud rahandusministeeriumi nõunik Kersti Kracht meenutas samuti, kuidas EVEA-sse koondunud ettevõtjad on VTA-ga võidelnud, ja kui nad suutsid enda eest seista, ütlesid ametnikud neile: “Te saite oma võidu, aga me tuleme jälle ja teeme topelt tagasi.”

Piketis osavõtnute suust tuli lisaks veel palju kriitikat ametkondade aadressil, kes on Eesti muutnud ametnike riigiks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused