Maa Elu külastas Mart ja Moonika Helme suvekodu ning veendus, et maatööd pole neile võõrad

Eesti, Varia,
Mart Helme

Postimehe vahel neljapäeviti ilmuv Maa Elu külastas Riigikogu liikmeid Helle-Moonika ja Mart Helmet nende maakoduks olevas Suure-Lähtru mõisas. Maa Elu otsustas uurida, kui palju maaelu käekäiku suunavad poliitikud ise maal toimuvaga kursis on. Ja pidi tunnistama, et on ikka küll.

Ajaleht kirjeldab: „Mõisahoovi tulijale sammus Mart Helme kiirelt vastu. Pere koer, aastane vallatu retriiver oli just silma alt kadunud. Mõisa territoorium on piisavalt suur, et siin plehku panna.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suure-Lähtru mõis asub Läänemaal Lääne-Nigula vallas. Lähim asula on nelja kilomeetri kaugusele jääv Martna, maakonnakeskusse Haapsallu on 25 kilomeetrit. Mõisa ostsid Helmed 1990. aastatel, otsides endale suvekodu. Soov oli leida see Pärnu- või Läänemaal ja mere läheduses.

„Esimene kord, kui siin käisime, läksime kiirelt tagasi. Aeda polnud, puud olid sisse langenud. Maja taga oli endine võrkpalliplats, puid ja võsa täis. Mullikad lösutasid tiigis. Uksed ja aknad lahti,” meenutas Mart Helme väljaandele.

Seda, millises seisus Suure-Lähtru mõisakompleks oli, pole omanike sõnul võimalik täna ette kujutada. Tühi, rüüstatud maja, täiesti lagastatud. 18. sajandi viimasel veerandil ehitatud mõisas asus nõukogude ajal koolimaja, hiljem võttis Martna sovhoos selle enda kasutusse.

„Terve aasta vaatasime veel teisi mõisaid, kuid need olid veel hullemas seisus,” rääkis Mart. Vaadati ka talumaju, aga need polnud odavamad. Päris mere äärde suvekodu ei saadud, linnulennult on mereni 8 km, Tallinna piirini kulub mõisa hoovist 45 minutit sõitu. „Maailma naba on siin,” lausus Mart Helme.

Mõisa ümbrus pakub hommikust õhtuni tööd ja ka põllumeheelu on EKRE aseesimehele ammusest ajast tuttav.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused