Maaeluminister: arutame tootjate esindajatega riske ja majanduse arenguid igal nädalal

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Maaeluminister Arvo Aller.

Kolmapäeval toimus maaeluminister Arvo Alleri regulaarne videokohtumine tootjaorganisatsioonide esindajatega – kogu erikorra jooksul on Maaeluministeerium esitanud partneritele iganädalast majandusülevaadet, kus hinnatakse riske nii lähi- kui keskpikas perspektiivis ning kasutusele võetud meetmeid.

„Nii eriolukorra ajal kui ka äsjase pandeemia mõjude leevendamiseks on eelkõige oluline operatiivselt ja konstruktiivselt infot vahetada, saada esimesest allikast kiiret tagasisidet võetud meetmete kohta,“ rõhutas Arvo Aller. „Iganädalased kohtumised on loonud selleks hea võimaluse ning samuti kiirendanud mitmete algatuste elluviimist.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Majandusülevaate riskihinnangu järgi on olukord mõnes sektoris stabiliseerumas. Piimasektoris on Euroopa Komisjoni rakendatud eraladustamise meede andnud esmase leevenduse ja turud on rahunemas ning ka HoReCa-sektor näitab taastumise märke, tõdes minister tänase kohtumise järel. Samas on tootjate mured ikkagi peamiselt seotud tööjõuga, mille pikaajalise lahenduste leidmine on kõigile oluline.

Ministri sõnul on alates eelmisest nädalast PPA kaudu korraldatud tööloa lõppenud võõrtööliste informeerimine võimalusest töötada kuni juuli lõpuni põllumajandussektoris. Samuti on vastav info välja saadetud näiteks ukrainlaste kogukonna kaudu.

Maasikakasvatuses on enim tööjõudu vaja Tartumaal, Põlvamaal ja Valgamaal, teistes maakondades oluliselt vähem. Samas on töötuid kõige rohkem Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal. Meetmeid töötute huvi suurendamiseks maapiirkondades pakutavate tööde vastu arutab Arvo Alleri sõnul valitsus oma homsel istungil.

Alates 15. maist on avatud MES-i meetmed, kus eriolukorra tõttu raskustesse sattunud ettevõtjad saavad võtta laenu, laenule käendust kui pantida maad likviidsusolukorra parandamiseks. Huvi laenude vastu on suur – juba esimese nädalaga laekus eriolukorra tagajärgede leevendamiseks mõeldud meetmele taotlusi ligi 50 miljoni euro ulatuses.

Iganädalasel kohtumisel ministriga osalevad erinevad sektori esindusorganisatsioonid, samuti on vajaduspõhiselt kaasatud ministeeriumi allasutused.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused