Maarja Vaino hoiatus – eesti rahvas kaotab oma maa kolonisaatorite mentaliteedile

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti rahva tegelikku tahet väljendab see plakat. Meeleavaldus “Pettusega ehitatava Rail Balticu vastu“. 10. aprillil 2018 Swissoteli ees Tallinnas.

Kolumnist Maarja Vaino hoiatab Vikerraadio päevakommentaaris, et Eesti võib muutuda korrumpeerunud perifeeriaks nii väliselt kui ka mentaalselt, sest siin ei seista oma rahva huvide eest.

Maarja Vaino ütleb Rail Balticu kohta, et tegemist on ehtsaima koloniseerimisprojektiga, sest selle tulemusel valmib transiitraudtee, mis kasutab meie maa ressursse võõrastes ja ennekõike suurriiklikes huvides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kolooniate rajamise eesmärk on iidsetest aegadest olnud kauplemise edendamine võimu ja jõukuse suurendamiseks. Rail Balticu projektis on Eesti kahjuks just nimelt see paik, mille arvelt keegi teine oma võimu ja jõukust saab suurendada,” märgib ta. “Kindlasti leidub ka kohapeal neid, kes oma isiklikku kaugast täidavad ja eks nende laul praegu kõige kõvemini ka kostab.”

Siinkohal tulevad muidugi kõigepealt meelde Pärnumaa isamaalased ja üks sealkandist pärit parlamendisaadik. Lisaks on avalik saladused, et trassi tarvis on keegi kokku kahmanud nii maid kui ka potentsiaalseid täitematerjalimaardlaid (kruus, liiv jt).

Teise koloniaalääremaa näitena toob Maarja Vaino välja mentaliteedi, mille väljenduseks on seis, kus uue haridus- ja noorteameti juht hakkab teenima kõrgemat palka kui peaminister ja president, seda väitega, et tal olevat suur vastutus – seega ameti juht vastutavat rohkema eest kui riigi tegelikud juhid. Ja seda kõike selle valguses, kuidas meil ei ole varsti enam koolides õpetajaid, haiglates õdesid, tuletõrjes päästjaid jne – sest palgad on liiga väikesed.

Kolmas moment tema loos on see, kuidas reaalses elus hakkab kaduma tavainimese võimalus minna mere äärde, sest omavalitsuste ja riigi toel on “eramaa” sildid jätnud eestlased ilma võimalusest randa minna – nagu nõukaajal tegid seda okupantidest piirivalvurid.

Pikemalt saab lugeda ERR-ist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused