Maarja Vaino hoiatus – eesti rahvas kaotab oma maa kolonisaatorite mentaliteedile

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti rahva tegelikku tahet väljendab see plakat. Meeleavaldus “Pettusega ehitatava Rail Balticu vastu“. 10. aprillil 2018 Swissoteli ees Tallinnas.

Kolumnist Maarja Vaino hoiatab Vikerraadio päevakommentaaris, et Eesti võib muutuda korrumpeerunud perifeeriaks nii väliselt kui ka mentaalselt, sest siin ei seista oma rahva huvide eest.

Maarja Vaino ütleb Rail Balticu kohta, et tegemist on ehtsaima koloniseerimisprojektiga, sest selle tulemusel valmib transiitraudtee, mis kasutab meie maa ressursse võõrastes ja ennekõike suurriiklikes huvides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kolooniate rajamise eesmärk on iidsetest aegadest olnud kauplemise edendamine võimu ja jõukuse suurendamiseks. Rail Balticu projektis on Eesti kahjuks just nimelt see paik, mille arvelt keegi teine oma võimu ja jõukust saab suurendada,” märgib ta. “Kindlasti leidub ka kohapeal neid, kes oma isiklikku kaugast täidavad ja eks nende laul praegu kõige kõvemini ka kostab.”

Siinkohal tulevad muidugi kõigepealt meelde Pärnumaa isamaalased ja üks sealkandist pärit parlamendisaadik. Lisaks on avalik saladused, et trassi tarvis on keegi kokku kahmanud nii maid kui ka potentsiaalseid täitematerjalimaardlaid (kruus, liiv jt).

Teise koloniaalääremaa näitena toob Maarja Vaino välja mentaliteedi, mille väljenduseks on seis, kus uue haridus- ja noorteameti juht hakkab teenima kõrgemat palka kui peaminister ja president, seda väitega, et tal olevat suur vastutus – seega ameti juht vastutavat rohkema eest kui riigi tegelikud juhid. Ja seda kõike selle valguses, kuidas meil ei ole varsti enam koolides õpetajaid, haiglates õdesid, tuletõrjes päästjaid jne – sest palgad on liiga väikesed.

Kolmas moment tema loos on see, kuidas reaalses elus hakkab kaduma tavainimese võimalus minna mere äärde, sest omavalitsuste ja riigi toel on “eramaa” sildid jätnud eestlased ilma võimalusest randa minna – nagu nõukaajal tegid seda okupantidest piirivalvurid.

Pikemalt saab lugeda ERR-ist

3 commentsOn Maarja Vaino hoiatus – eesti rahvas kaotab oma maa kolonisaatorite mentaliteedile

 • Avatar

  Kurb on jah see, et meil on mingi seltskond tegelasi, kes omakasu eesmärgil kõike maha müüb. Samal ajal tehes oma tegevustele demagoogiliste loosungitega propagandat. Oponendid aga lülitatakse süstemaatiliselt aruteludest välja.

  Odav arbuuside käitumine (väljast roheline, seest ikka punane).

 • Avatar

  Kommenteerides Eesti rahvusriigi hetkeseisu süsteemselt(!) Neokolonialismi ja Ökokolonialismi (eco-colonialism), Sotsiaalne dumping (social dumping), Ökoloogiline dumping (ecological dumping), Saaste Eksport (export of pollution) ning Sisekolonialismi (internal colonialism) ilminguna oleks Euroopa Liidu Eesti koloonia, kui asunduskolonialismi (settler colonialism) ja sõltlakolonialismi (dependencies colonialism) asumaa, asju Terve Mõistuse Tasandil lihtsam arutleda.
  Oluline on süsteemselt lahti mõtestada Eesti Rahvust ja rahvuse majanduslikku elujõudu otseselt hävitava (!) Sisekolonialismi Kliki tegevus ( Rail Baltic, Pariisi konv, saastekvoodid, Eurodirektiivid, Elektrilevi võrgutasu, arenduste gigantomaania, maksuvabad investeeringud, jne …) ja selle tagamaad.

 • Avatar

  Eestist on juba ammu korrumpeerunud banaanivabariik. Rail Baltic – kui suure hulga inimeste huvides, tänane rünnak rahapesu soodustanud ja sellest kasu saanud inimeste kaitseks jne. jne.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused