Maasikakasvataja: kõiki soovijaid ei jõua vastu võtta

Eesti,
©Uued Uudised
Maasikapõld ootab ikka töökäsi, kuid see ei pea olema orjatööjõud. Pilt on illustratiivne.

Opositsiooni ja meedia saatel EKRE suunas suurt kisa teinud mõnede maasikakasvatajate probleem on ühtäkki maha käinud, täpselt samamoodi nagu kadus päevapealt listeeria või pole enam kellegi mure Marti Kuusiku eraelu. Maasikatega on muidugi see vahe, et kedagi pole veel sunnitud tagasi astuma, nagu mõnel eelmisel korral. Samas on maaeluministeerium ja valitsus üldse leidnud ka erinevaid lahendusi, et põllumehi aidata. Vastupidiselt üles puhutud juttudele tuuakse nüüd näiteid, kuidas maasikakasvatajad ei jõua kõiki soovijaid vastu võtta.

Nüüd, mil maasikad valmima hakkavad, on üha selgem, et paljud saavadki ilma võõrtöölisteta kenasti hakkama. Näiteks ajaleht Virumaa Teataja avaldas tänases lehes artikli pealkirjaga „Maasikakasvatajatel töökäsi jätkub“, kirjutades sellest, kuidas näiteks Rakvere lähedal Roodevälja külas mahemaasikaid kasvatava Ants Lille sõnul tal marjad põllule ei jää, sest juba mitu aastat kuulutab ta, et kes soovib endale maasikaid korjata, tulgu ja noppigu. “Inimesed tulevad ja korjavad enda jaoks ja enamik saagist korjatakse niimoodi ära,” lausus Lill.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Raadiko talu üks eestvedajatest Kaarel Kilki rääkis maakonnalehele, et neil on tööle tahtjaid palju, huvi on suur. “Kõiki ei saa vastu võtta,” nentis Kilki.

Juba mitu aastat kasutatakse Raadiko talus Rakvere koolide õpilasi. “Kirjutasime suuremate koolide huvijuhtidele, et otsime töötajaid. Nüüd liiguvad juba kontaktid lapselt lapsele,” lausus Kilki. Tema sõnutsi on kogemus positiivne: tööd suudetakse ja tahetakse teha.

2 commentsOn Maasikakasvataja: kõiki soovijaid ei jõua vastu võtta

  • Avatar

    Jah, keel läheb juba lõpus sõlme, kui ütled ‘sotsialist’ 🙂

  • Avatar

    Nonii, kus siis nüüd sotsid ja pulstunud oravad on? Miks ei ole kuulde nende eesti ettevõtjate isehakanud “kaitsjate” seakisa ja haledat käratsemist? Paistab, et PR firmade spetsidele enam ei maksta ja ka meie “vaba ja sõltumatu ning kallutamata” ajakirjanikud on leivalt ja seebilt maha võetud!? 🙂 Noh, Delfi, ERR, EE, EPL, ÕL, kus nüüd teie agitaatorid ja propagandoonid on? Miks ei näe artikleid usinalt töötavates eestlastest?
    Ja saavadki maasikad ilma sõbraliku slaavi vennasrahva abita korjatud… 🙂 Oh seda rehvormierkonnakeselikku. sotsialistilist leina ! 🙂
    Urmas Kruuse, kuidas see nüüd oligi, et eestlased on mitu kord nirumad töötajad kui ukrainlastest maasikakorjamise- espetsialistid- “oskustöölised”??? Sa hädapoliitik oled ju avaliku vabanduse eesti rahvale võlgu! Suu vett täis, mis? 🙂

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused