Madison kutsus Rõivast tõrvikurongkäigule

Eesti,
- Updated
rongkäik

Esmaspäeval Riigikogu istungisaalis üsna tuliseks läinud arupärimiste käigus, millele vastas peaminister Taavi Rõivas, tulid jutuks ka rahvusliku noorteliikumise Sinine Äratus korraldatavad iga-aastased vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigud. Rõivas heitis ette, nagu oleks tegu ühiskonnas negatiivsust õhutava üritusega. Riigikogu noorim liige Jaak Madison lükkas selle kindlalt ümber ja kutsus peaministritki järgmise aasta rongkäigust osa võtma.

“Ma arvan, et ka see vastumeelsus, mida erinevate kirjade laialisaatmisega või tõrvikurongkäikude korraldamisega korraldatakse, seda panevad inimesed tähele ja see kindlasti mitte ainult sõjapõgenikke tõrjub Eestist eemale, vaid see tõrjub Eestist eemale ka turiste, ettevõtjaid, kes on mõnest teisest riigist, ja ka neid inimesi, kes lihtsalt peavad sellist võõraviha kohatuks,” ütles peaminister Rõivas, pannes ühte patta EKRE immigratsioonivastase allkirjakampaania ja Sinise Äratuse tõrvikurongkäigu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Te mainisite tõrvikurongkäike, see pani mind kohe väga ekstra kuulatama ja teie vastusest tuli välja, et järelikult te möödunud korral ei külastanud seda,” vastas talle Jaak Madison hiljem Riigikogu kõnepuldist. “Järgmine kord olete oodatud. Soojalt.”

Madison jätkas: “Tõrvikurongkäik on toimunud juba kaks korda alati väga sõbralikus, meeldivas õhkkonnas, kus on olnud külalisteks ka Vene patrioote, kes peavad lugu tõesti eesti rahvusest ja kultuurist. Tuletaksin meelde, et juba järgmine kuu, 18. novembril, Läti iseseisvuspäeval toimub juba kümnendat korda tõrvikurongkäik, kus möödunud aastal oli 14 000 inimest ja mitte keegi ei süüdistanud neid Euroopa väärtuste puudumises. Ja muide, Lätis korraldab seda koalitsioonis olev erakond, Rahvuslik Ühendus. Nii et enne, kui tulla siin loopima sõnu tõrvikurongkäikude põhjal, tasuks fakte uurida.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused