Madison süüdistab Mikkot enda survestamises

Eesti,
jaak madison

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liige Jaak Madison süüdistab sotsiaaldemokraat Marianne Mikkot enda survestamises seoses kavandatava hääletusega Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) sotsiaalkomitees.

“Teatavasti on Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige hääletustel vaba ning delegatsiooni juhil puuduvad volitused survestada delegatsiooni liikmeid hääletama ENPA alaliste komisjonide ja täiskogu istungitel oma põhimõtetele vastu,” kirjutas Madison oma avalduses riigikogu juhatusele. “ENPA Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko rikkus seda põhimõtet eile, 14. septembril 2016 toimunud delegatsiooni koosolekul,” teatas Madison.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul toimub 21. septembril Pariisis ENPA sotsiaal-, tervishoiu ja säästliku arengu komitee istung, kus peetakse arutelu ning hääletus raporti üle, mis puudutab surrogaatemandust.

“Olen selle komisjoni [komitee – BNS] alaline liige. Minu isiklikud seisukohad antud raporti osas erinevad delegatsiooni juhi omadest ning sellest tulenevalt püüdis Mikko mind sundida hääletama selle raporti poolt,” selgitas Madison.

“Vastasin, et hääletus on vaba ning igasugune survestamine läheb vastuollu Euroopa Nõukogu põhiväärtustega. Pole aktsepteeritav, et delegatsiooni juht survestab poliitiliselt opositsioonierakonna esindajat,” rõhutas EKRE saadik.

Lisaks väitis Madison, et Mikko survestas teda mitte osalema oktoobris Strasbourgis toimuval täisassamblee istungil, väites, et minemas on juba neli liiget. Samas on Eesti delegatsioon on kuueliikmeline ning alati on olnud võimalus osaleda Strasbourgis toimuval täisassambleel kõikidel delegatsiooni liikmetel, märkis Madison.

“Praegu ootab delegatsiooni sekretär delegatsiooni juhi lähetuse kinnitust, et saaks vormistada lennupiletid ning riigikogu juhatus saaks lähetuse omalt poolt heaks kiita. Paraku ei ole Marianne Mikko praeguseni kinnitanud minu osalemist Pariisis toimuval istungil, mis takistab lähetuse vormistamist,” teatas Madison.

Riigikogu juhatus tuleb järgmine kord kokku teisipäeval.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused