Mailis Reps taunis maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti tegevust

Eesti,
©Scanpix
Mailis Reps, Illar Lemetti

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps taunib maaeluministrile avalikku vastaasseisu üles näitava maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti tegevust.

“Siin ületati teatud piir. Kui räägime kriminaaljuurdlusest või millestki sarnasest, siis loomulikult ametnik räägib nii, nagu faktid on. Aga kui ajakirjandus küsib, võiks olla mingi maja-eetika, kus hoitakse kokku ja hoidutakse teatud asjade kommenteerimisest,” rääkis Reps Kuku raadio saates “Nädala tegija”.

Repsi sõnul on juhtumeid, kus tippametnikud on jäänud ministriga eriarvamusele, olnud ka varem, aga siis on see piirdunud ametniku avaliku kommentaariga, et “tegu on poliitilise küsimusega ja tema asja ei kommenteeri”.

“Ei minda nii kaugele, et saadetakse välja väga küsitavaid isiklikke kirjavahetusi. Mina taunin seda ja oleksin ise ametnikuna teistsugused otsused teinud,” märkis Reps.

Maaeluminister Mart Järvik tegi esmaspäeval ettepaneku kantsler Illar Lemetti teenistusest vabastamiseks koostöö mittelaabumise tõttu.

“Avaliku teenistuse seaduse kohaselt võib ministeeriumi kantsleri teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul ministri ja kantsleri koostöö ei laabu. Minu hinnangul meie koostöö ei laabu ja olen teinud vabariigi valitsusele ettepaneku Lemetti vabastamiseks kantsleri ametikohalt seaduses ettenähtud alustel ja korras,” teatas Järvik.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused