Majandus kiratseb jätkuvalt: ministeerium langetas tänavust majanduskasvu ootust algsest enam

Eesti,
- Updated

Kuigi suvise majandusprognoosi algses kavandis plaanis rahandusministeerium langetada hinnangut tänavusele majanduskasvule 0,5 protsendipunkti 1,5 protsendile, ennustab ministeerium lõplikus prognoosis Eestile tänavu vaid 1,3-protsendilist majanduskasvu.

Tuleval aastal ootab rahandusministeerium Eestile 2,5 protsendist majanduskasvu, mis on 0,5 protsendipunkti vähem kui kevadine ootus. 2018. aastal peaks kasv kiirenema 3 protsendini.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võrreldes kevadega on ministeerium prognoosi langetanud, kuna majanduskeskkond pole oodatud määral paranenud ja ka Eesti kaubanduspartnerite väljavaated on halvenenud.

Eesti majanduse kasvumootoriks olnud eratarbimise kasv aeglustub sel ja järgmisel aastal kiireneva inflatsiooni ja ühekordsete tegurite väiksema mõju tõttu. Käesolevaks aastaks ootab ministeerium tarbijahindade kasvu 0,2 protsendi võrra ja tuleval aastal 2,7 protsenti. Ka 2018. aastal ootab ministeerium 2,7-protsendist hinnakasvu.

Valitsussektori nominaalseks eelarvepuudujäägiks kujuneb tänavu prognoosi kohaselt 0,4 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), tuleval aastal kasvab see 0,8 protsendini ja seejärel langeb 2018. aastal 0,3 protsendile.

Valitsussektori struktuurne eelarvepositsioon on tänavu 0,4 protsenti SKP-st, tuleval ja ületuleval aastal jääb selle nulli.

BNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused