“Majandusekspert” Kristjan Lepikule: head mürgikarika kummutamist!

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Eestis on vallandatud paanika, et iga lahkuv lennuk viib vähemalt ühe investori kaasa!

Ideoloogilisse pealetungi EKRE osalusega valitsuse vastu on lülitunud ka “hoiatavad” ettevõtjad, kes ise vist teevadki kõik, et paanika haripunkti tõuseks.

Postimees avaldas loo “Kristjan Lepik: võin mürki võtta, et EKRE-Keski-Isamaa koalitsioon vähendab investeeringuid Eestisse”, mis juba esmapilgul on paanikaosakonna uus šedööver.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Topia tootejuht Kristjan Lepik, keda Postimees nimetab “majanduseksperdiks” (kui juba kitsal alal tegutsev tootejuht on kogu suurt pilti teadev majandusekspert, siis pole imestada, et majandus kiratseb), väidab, et möödas olevat ajad, mil ettevõtted valisid uue kontori või tehase sihtriiki vaid kulusid arvestades ning nüüd keskendutakse pigem väärtustele, nagu inimlik keskkond.

Siit küsimus: kas majandusseadused on mingi liberalistliku seadusega ümber muudetud, et kasumlikkus on tähtsusetu? Arvestades, et ettevõtete juhtkondadesse võetakse juba mitte kompetentsuse, vaid “triibuliste nimekirjade” järgi, on kasumlikkus vist tõesti kõrvale heidetud! Huvitav, kas ka Topias rahast ei hoolitagi ja kontoris käib vaid massikallistamine?

Eriline on kogu loo juures ka see, et Lepik orienteerub hinnangutes poliitilisele olukorrale, kuid ei jälgi toimuvat majanduslikust aspektist ehk vähemalt EKRE programmis ettevõtlusele loodavast paremast maksusüsteemist, bürokraatia vähendamisest ja kulutuste kärpimisest, mis huvitavad ettevõtjat rohkem, kui kooseluseadus või massimigratsiooni (mitte tööjõu liikumise) takistamine, millest viimane mõjuks pigem turvalise, terrorismivaba keskkonna loomisena.

“Odava tööjõu osas ei konkureeri Eesti enam kellegagi. Kes tahab odavalt teha, see läheb Aasiasse,” väidab Lepik. Aga kui vaadata Eesti ettevõtjate halamist ukraina odavtööjõu suhtes ja soovi saada töölisi Kolmandast maailmast (mitte miljardilisest kvoodivabast ruumist), siis keegi siin küll valetab…

Lepiku sõnul on suure kaaluga välismeediasse jõudvad kommentaarid, mis viitavad sellele, et uue koalitsiooni liikmed tahavad suletud ja ainult eestlastele mõeldud riiki. Kes neid levitab? Esmalt ikka need, kes võimukõnelustelt kõrvale on jäetud, ehk Reformierakond ja sotsid!

“Ma olen suhelnud mitme välisinvestoriga, kellelt on juba praegu tulnud küsimusi, et mis teil seal toimub,” räägib Lepik. Kogu loo tooni hinnates vastab ta ise ilmselt investoritele: “Jube! Natsiriik tuleb! Otse tänavatel hakatakse maha laskma!” Vähemalt “peenhäälestaja” Taavi Rõivas vajutas välisinvestoritega kohtudes täiesti teadlikult paanikanuppu.

Heino Kinnas vastab sotsiaalmeedias Kristjan Lepikule: “Võid juba mürki võtma hakata. Ja mis suur jumal on “investeeringud”? See on ju see koht, et keegi panustab kusagile raha, et sealt seda rohkem välja pumbata. Hetkeseisuga on teada vaid see, et paljud suured välisfirmad on Eestist ja Eestit lihtsalt lüpsnud, lüpsnud, lüpsnud ja lüpsnud, kokkuvõttes ikka seda vähese sissetulekuga kodanikku, ning rahad on veetud maksuvabalt sellest banaanivabariigist välja… Aga investeeringute maht juba vähenebki, sest majandus prognooside kohaselt jahtub.”

Muide, ka Keskerakonna võimule tulles algatati ju Reformierakonna poolt Lääne suunal tohutu paanika, et vasakvalitsus rikkuvat liberaalse majanduskeskkonna. Kui rikkuski, siis vähemalt investeeringute massilist ärakukkumist ei tulnud ega tule ka parempoolsete EKRE ja Isamaa valitsuses olles.

Ja veel: EKRE on pikka aega olnud populaarseim erakond ettevõtjate, sealhulgas iseendale tööd andvate inimeste seas. Erakonna ridades on majandusteadlasi, ettevõtjaid, tippjuhte, spetsialiste ja paljusid teisi asjalikke inimesi – nemad küll paanikanupu otsas ei tambi!

Allikas: majandus24

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused