Majandusminister Kadri Simson jätkab Rail Balticu projektiga Reformierakonna poliitikat

Eesti,
- Updated

Riigikogus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna arupärimisele vastanud majandusminister Kadri Simson tõestas oma vastustega, et Keskerakond jätkab Rail Balticu projektiga Reformierakonna poliitikat.

Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles Kadri Simsoni vastuseid kommenteerides, et Simson vahendas vaid sedasama ametnike juttu, mida avalikkus on juba korduvalt kuulnud.

„See on nende ametnike jutt, kes on neile teadaolevatel põhjustel otsustanud, et Rail Baltic peab tulema. Kas ta on kahjumiga, sel pole tähtsust, ta peab tulema. Ka täna me kuulsime neidsamu seisukohti ülekorratavana, ülekorratavana, ülekorratavana. Muidugi, eks selle üks mõte on see, et me kõik tunneksime end siin selliste viimaste mohikaanlastena, kes seisavad vastu Ameerika idaranniku ja lääneranniku ühendamisele raudteega. Käime oma vibudega laskmas vaguneid, mis veavad tublisid töölisi ja kauboisid. Kasu sellest loomulikult midagi ei ole, teeme palju kära, paugutame natukene püsse, aga tolku sellest ei ole, sest raudtee tuleb,“ ütles Helme.

„Ega siin argumendid ei loe, sest siin on püha usk, püha usk progressi, mille kõige võimsamaks ausambaks on Rail Baltic. Selle püha usu puhul raha ei loe mitte midagi, aga raha ei loe uuele valitsusele niikunii mitte midagi. 100 miljonit täiesti mõttetu amortiseerunud linnahalli peale. 100 miljonit Euroopa Liidu eesistumise peale. 60 miljonit Sisekaitseakadeemia väljaviimise peale Narva pluss veel 30–40 miljonit teiste riigiasutuste kolimise peale. See on juba 300 miljonit, see on 3/4 meie iga-aastasest riigikaitse eelarvest. Inimesed, lugege raha ja mõelge, mida te raha eest saate! Niimoodi ei ole võimalik riiki majandada.“

Mart Helme soovitas Kadri Simsonil mitte uskuda kõike seda, mida mugavustsoonis elavad ametnikud talle ette kirjutavad.

Loe arupärimise stenogrammi SIIT!

UU

Foto: Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused