Malbelt ämbrites kolistava Kaja Kallase positsioonid erakonnas löövad tõenäoliselt veelgi rohkem kõikuma

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Ämber kaldal ehk Kaja Kallas kolistab poliitikas ämbritega. Pilt on illustratiivne.

Pole kahtlust, et maaeluminister Mart Järviku umbusaldamine annab tuntava hoobi Kaja Kallase positsioonidele oma erakonna liidri kohal – väidetavalt on sealsed “kampsunid” tema jätkamise seostanud valitsuse kukutamisega aasta lõpuks.

Esimene ränk viga Kaja Kallase jaoks oli varasem peaminister Jüri Ratase valitsuse umbusaldamine, mille ajal kogu poliitikamaastik leidis, et Reformierakond põletas kõvasti sildu võimu juurde – see üritus oli juba algusest läbikukkumisele määratud, ja paljud analüütikud küsisid – miks selline lootusetu asi üldse ette võeti?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Järviku umbusaldamise ajaks kujunes välja sarnane olukord – just ministri tagandamiskatse eel solvas Kaja Kallas rängalt Keskerakonna liidrit ja peaministrit Jüri Ratast, öeldes: “Vaadates kõike seda, mida ta peaministrina on korda saatnud, siis Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina ja ma arvan, et see ei ole Eesti huvides.”

Keskerakond tõttas mõistagi oma peaministrit kaitsma, teda toetavad ka teise koalitsioonipartnerid ja seepärast jäi Kaja Kallase anuv palve koalitsioonisaadikutele hääletada Mart Järviku vastu hüüdja hääleks kõrbes.

Isegi EKRE-vaenulik politoloog Tõnis Saarts tunnistas, et Kallase sõnavalik polnud kõige õnnestunud ja poliitik peaks vabandama.

Kolumnist Jaak Jõerüüt aga küsis: “Mis liikus küll suurima opositsioonierakonna liidri peas, kui ta puusalt tulistas, teatades, et praegune peaminister müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta peaministrina saaks jätkata. /…/ See on väga kõva süüdistus. Sõnum on ju niikuinii juba maailma laiali lennanud, teistesse riikidesse. Ei ole kohe mitte üks raas arukas üks päev nõuda siseministrilt tõendeid prokuratuuri väidetava poliitilise kallutatuse kohta ja teinepäev panna end ise sellisesse olukorda, kus nõudjalt nõutakse tõendeid peaministri väidetava riigireetlikkuse kohta. /…/ Oletatav vabandamine paraku neid öeldud sõnu ei kustuta, liiga kõrgel lendasid need.” (Postimees)

Muide, Jaak Jõerüüt viitab siin kaude Eesti maine rikkumisele, mida Kaja Kallas on kogu aeg teistele ette heitnud.

Opositsioon tegi järjekordse valekäigu, ootamata isegi ära riigisekretäri uuringut maaeluministeeriumis toimuva kohta, mis võinuks (kuid ei pruugi) neile lisapadruneid anda. Selle asemel täristasid nad jällegi tühjade padrunitega – Mart Järvik oli tule all rahulik ja napisõnaline, opositsiooni süüdistused allkirjade ja tähtaegade ümber ei kõlanud veenvalt ja usutavaimaks emotsiooniks sai teatud naissaadikute hüsteeriline: “Kas te saate aru, kui halb inimene te olete!”

Ministri umbusaldamise ajal küsis Reformierakonna saadik Liina Kersna ministrilt, miks ta algatas ministeeriumi põhimääruse muudatuse, mille eesmärk on vabaneda asekantsler Toomas Kevvaist? Uudistesse jõudis see algatus alles saadiku küsimusega seotult, mis näitab, et opositsioon saab otse ministeeriumidest infot ministrite ründamiseks. Ka Jevgeni Ossinovski ütles ETV Esimese Stuudio otse-eetris, et tal on mitmeid infokilde, mis on uurimise all, aga veel avaldamata.

Ilmselgelt Reformierakond koos sotsidega 17 aasta jooksul suutnud võimukoridorides luua endale ustava ametnikkonna, kes tegutseb nüüd koos opositsiooniga valitsuse vastu, et seda kukutada. Kui ministrid üritavad ametnikke lojaalsusele või erru sundida, algavad kohe rünnakud nende represseerimise süüdistustega.

Kaja Kallas ütles oma Riigikogus peetud süüdistuskõnes, et ühiskonnas valitseb valetamise ja vassimise meeleolu, unustades seejuures mainida, et kõik see lähtub temast endast ja kogu opositsioonist. Nüüd tuleb tal ilmselt endal oma erakonna esimehe tooli pärast rohkem mures olla kui Mart Järvikul oma ministrikoha pärast. Kaja Kallas on tõestanud veelkord, et emotsionaalselt ülesköetud naispoliitiku legend on endiselt elujõuline.

4 commentsOn Malbelt ämbrites kolistava Kaja Kallase positsioonid erakonnas löövad tõenäoliselt veelgi rohkem kõikuma

 • Avatar
  Sten Arrak

  Kaja Kallase oskamatu käitumine tõestab veenvalt, et seda “lumehelbekesest tibi” ei tohi peaministri toolile isegi lähedale lubada. Mida head on oodata naisterahvalt, kes on sündimud hõbelusikas käes. Inimene, kellele jõukad ja mõjukad vanemad on kõik ette taha eest ära teinud, et tütrekesel oleks mugav ja turvaline tee, võtmaks võimuvõtmed enda kätte ja juhtida Eesti riiki. Kaja Kallas purjetas oma mõjuka isa mahitusel soojale kohale Brüsselis, omamata mingit poliitilst kogemust Eesti poliitmaastikul. Teised valitsuse poliitikud on läbi võsa, pori ja vasktorude jõudnud lõpuks meie riigi etteotsa ja neil on KOGEMUS. Lisaks ELUKOGEMUS, mida aga ei ole Kaja Kallasel. Kaja Kallas on hea näide üle ilma levima hakanud nähtusest, kus noored elukogemematud tegelased võtavad sõna keerulistel teemadel ja targutavad mõistetega, mille täpset vastust isegi teadlsed veel täpselt ei tea. Näiteks inimtekkeline kliimasoojenemine.

 • Avatar
  Aleksander

  Kaja Kallas t6esti peaks loobuma poliitikast ning kaaluma koduseks jäämist. End kokku v6ttes toimetades köögis ja majapidamises ta ehk saaks veel tunnustuse oma pere ringis *v6ibolla*, aga poliitikas on ta äärmiselt segav.

 • Avatar
  Leo Viller

  Tuleb välja, et naised on kellegi käsku täites väga innukad Euroopa Liidu lammutajad

  • Avatar
   Aleksander

   skandinaavias ju topitakse naisministreid igale poole, ning kasu neist pole

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused