Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Margus Tsahknal jooksis juhe kokku, kui Anti Poolamets temalt Lehtme ja Kallase kohta küsis

16.11.2023
Margus Tsahkna

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets küsis eile parlamendis Eesti 200 juhiks pürgivalt välisministrilt Margus Tsahknalt, kas tal häbi ei ole Kaja Kallase juhitava erakonnaga valitsuses olla.

Poolamets: „Eks kõige rohkem häbi ja kahju on vast tekitanud kaks isikut Ukraina toetamisele. Teie erakonna liige Johanna-Maria Lehtme, samuti peaminister Kaja Kallas, keda te oma katkise moraalse kompassiga toetate häbitult edasi. Iga normaalne, aus mees ütleks, et lõpp, meie Vene ärikatega ei ole ühes valitsuses, vahetage ta välja. Teil ei ole seda moraalset kompassi. Ja mehed, kes siin praalivad ja tahavad ise muidu olla julgeolekuasjas eestkõnelejad, nagu härrad Stoicescu, Tali, Taro ja teised, nad istuvad temaga koos,“ kõneles Poolamets.

„Kas te loodate tõesti, et enne, kui Kallas tagasi ei ole astunud, suudate te kuidagi oma häbi ja alandust vähendada?“ küsis ta.

Selle peale ütles Tsahkna, et ta kasutab võimalust sellele mitte vastata.

Poolamets jätkas: „No nahaalsus siin puldis välisministrilt on tavaline. Siis on temas vägilast, kui ta kamandab suursaadikud homoparaadidele ja seal ise marsib, uhkelt märk rinnas, oma transulippudega. Siis on ta vägilane. Siis, kui on vaja tunnistada, et on valitsuses Vene äri ajaja, oma katkise olematu moraalse kompassiga, oma kuueprotsendilise erakonna toetusega, vaat siis tal häbitunne puudub. Siis ta ütleb, et ma ei vasta, ma ei räägi sellest.“

Selle peale hakkas Tsahkna abieluvõrdsust kiitma.