Mari-Liisa Parder ohkab tõsise probleemi juures: Põlvas ei sünnitaks isegi ainult loodusseadusi tunnistavad Helmed

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Liikumise “Põlva Sünnitusosakonna Kaitseks” eestvedajad Mari-Liisa Parder (paremal) ja Indrek Sarapuu andsid mullu töö- ja tervishoiuministrile Riina Sikkutile üle petitsiooni Põlva sünnitusosakonna toetuseks.

Helmede nimi on Eestis sümboliks saamas – nendest ei saa üle ega ümber.

Nii kirjutas hiljuti ERRi kultuuriküljel Tauno Vahter loo “Arvustus. Pluss-suuruses räpp, mille eest kaitseb meid Mart Helme.”  Jutt on tüseda mustanahalise lauljatari Lizzo loost “Cuz I Love You”, milles Vahter leidis sõnumi saledate valgete naiste vastu, ja Helme nimi oli ainult pealkirjas klikkide jaoks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on Eesti Päevalehes taas lugu “Mari-Liisa Parder: Põlvas ei sünnita isegi Helmed”. Muidu on lugu tõsine appikarje ja probleem vajaks kiiremat ülevaatamist, kuid taas on üks lumehelbeke tuiskama läinud.

Loo taust on EPL-i järgi järgmine: “Nii seisab täielikult mehitatud sünnitusosakond alates 19. augustist jõude, sest juht ei luba neil sünnitajaid vastu võtta. Samas on ta ise tekitanud olukorra, et lastearsti puudumine muudab sünnitajate vastuvõtu võimatuks. Mis põhjusel haigla juht Margot Bergmann seda varianti väldib ja milline on tema tegelik motivatsioon lahendusi leida?” Probleem on täiesti arusaadav.

Edasi muudab kogu loo arusaamatuks Parderi lause: “Põlva haigla sünnitusosakond töötab paberil täie hooga, kuid sünnitada ei saa seal keegi, isegi mitte need, kelle perekonnanimi on Helme, ja kellele kehtivad ainult loodusseadused.”

Kuidas puutuvad asjasse Helmed? Jutt ei käi isegi mitte sünnitusosakonna rahastamisest, milles võiks rahandusminister Martin Helme abiks olla, vaid haiglajuhi ebakompetentsusest või pahatahtlikkusest. Milline Helmedest aga peaks Põlvasse sünnitama minema ja miks? Või on naissoost Helmed Parderi arvates kõikjalsünnitajad?

Asja paneb paika lause järgnev osa: “…kelle perekonnanimi on Helme, ja kellele kehtivad ainult loodusseadused.” Ehk siis ilmne vihje Helmede väidetavatele “seadusrikkumistele”. Mari-Liisa Parder näib olevat mingi tühjade südamete seltskonna liige, kes kasutab oma positsiooni ära EKRE-vastaseks kampaaniaks – Helmed ei puutu antud loos kuidagi asjasse. Haiglad ei jää ka ühegi EKRE ministri haldusalasse.

Tark internet ütleb, et Mari-Liisa Parder töötab Tartu Ülikooli eetikakeskuses (Margit Sutropi käe all) projektijuhina alates 2010. aasta septembrist. Tema tööülesanneteks on eetikakeskuse avaliku suhtluse korraldamine, väärtusprogrammi ja teiste projektide töö läbiviimine ning Eetikaveebi arendamine ja toimetamine. Ehk siis jällegi üks näide sellest, kuidas ülikoolid vasakliberaalse ideoloogia mõju alla kaovad.

Kuidas kogu Helmede-vastasuse kaasamine peaks nüüd Põlva haigla sünnitusosakonna probleemi lahendama? Ju arvas Parder, et kui Helmed mängu tõmmata, siis hakkab kogu Eesti sellest rääkima. Ehk läks isegi täppi…

Toimetuselt: Uued Uudised toetavad sajaprotsendiliselt Põlva haigla sünnitusosakonna säilitamist, kuid arusaamatuks jääb, miks tõmbas Parder praeguses pinevas poliitilises õhkkonnas täiesti kontekstiväliselt mängu Helmed ja seda veel EKRE-vaenulikus EPL-is.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused