Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marianne Mikko jätaks mehed beebidega koju

29.06.2016
Marianne Mikko jätaks mehed beebidega koju

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsiooni liige Marianne Mikko (fotol) ütles Euroopa Liidu soolise võrdõiguslikkuse instituudi (EIGE) eestvedamisel toimuval seminaril “Poolel teel soolise võrdõiguslikkuseni”, et palgalõhe vähendamisel võiks lahenduseks olla kohustuslik isade osalemise aeg vanemapuhkuse ajal.

Hoolimata sellest, et Eestis on naiste tööhõive Euroopa üks kõrgemaid ja naisi on kõrghariduse lõpetanute seas rohkem, on naiste palgad jätkuvalt meeste omadest madalamad, teatas SDE pressiesindaja BNS-ile. Ka kõrghariduse omandanuna teenivad naised keskmiselt kehvemat palka kui vähema haridusega mehed.

“Naiste ja meeste võrdseid võimalusi tööturul toetaks vaid isadele reserveeritud vanemahüvitise perioodi kehtestamine, palkade avalikustamine tööperede sees ja avalikus teenistuses ning “triibuliste” valimisnimekirjade kohustus,” ütles Mikko.

Ka praegu on isadel võimalus vanemahüvitist võtta, kasutab seda siiski vaid 9 protsenti isadest. Sellest tulenevalt on paljud riigid, sealhulgas Põhjamaad, aga ka näiteks Saksamaa ja Sloveenia teinud ühe osa vanemahüvitisest kättesaadavaks vaid isadele. Teiste riikide kogemus on näidanud, et meetmel on mõju – näiteks Norras, Islandil ja Rootsis – on isade vanemapuhkusele jäämine tõusnud ligikaudu 90 protsendini.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni nõuniku Urmas Espenbergi meelest oleks see suureks sammuks meeste edasise pehmostumise teel, mis on ilmselt liberaalsotsialistide ja feministide põhieesmärk. “Muuta mees pehmeks nagu naine, on kaasaegsete feministide soovunelm, kuid Põhjamaade ja Lääne-Euroopa elu näitab, et selliseks kujundatud ühiskond muutub täiesti selgrootuks, ega suuda vastu seista enam ühelegi tõsisemale Euroopat ähvardavale ohule, olgu selleks siis Putini Venemaa, massimigratsioon kolmandatest riikidest või mingi muu tõsisem probleem.”

BNS/UU

FOTO: PM/Scanpix Baltic