Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marin jahutas Kallase maha: saate meilt gaasi turutingimustel

15.11.2022
Pilk ütleb kõik: Kaja Kallas ja Sanna Marin
© Scanpix

Soome MTV kirjutab, et Soome võitis gaasivõistluse Eestiga. Soome peaminister Sanna Marin ja Eesti peaminister Kaja Kallas osalesid täna Helsingis korraldatud riikidevahelise koostöö seminaril.

Kaja Kallas hõiskas Soomes mitmeid loosungeid, nagu näiteks “vabadus on tähtsam kui gaas”. Loomulikult Sanna Marin kasutas võimaluse ära ja kui küsiti, miks gaasiterminaal rajati Soome, siis vastust oli kerge tulema – Eestil on võimalus osta meilt gaasi turutingimustel. Ei mingit pugemist ega solidaarsust. Kõigepealt tulebki ühel peaministril mõelda enda rahvale, mitte nagu meil.

Eesti ajakirjanik ütles, et eestlased on mures, kuna LNG terminali laev paigutati Soome ja küsis seepeale Marinilt kinnitust, et Eesti saab vajadusel gaasi.

Marin vastas lühidalt ja otsekoheselt: jätkame heas koostöös energiaküsimustes ka edaspidi ning Eestil on võimalus Soomest gaasi osta.

„Turutingimustel on Eestil loomulikult võimalus osta gaasi Soomest, kuid Eesti on teinud oma otsused, kuidas ta soovib selles tervikus osaleda,“ lausus Marin.

Tema kõrval jäi Kallas, kes on ligi pool aastat Eesti rahvale valetanud selle kohta, et terminal tuleb kõigepealt Eestisse, vaid õhku ahmima.

Teatavasti paigutatakse ujuv LNG laev Soomesse Inko sadamasse, kuigi Eestis Paldiskis sai vastav sadam enne valmis.

Nüüd oli valitsus nõus selle tühjaks jääva sadama eraettevõttelt maksumaksja rahaga ära ostma, samal ajal polnud Eesti valitsus nõus eraldama raha, et osta osalus Soome läinud ujuvterminalis, mis andnuks gaasi hankimisel eelise.

Allikas: MTV