Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Märjamaal asutati EKRE noorteühendus

21.08.2023
Märjamaa EKRE noorteühenduse asutajad

18. augustil moodustati EKRE Märjamaa osakonnas seitsme noore inimese algatusel osakonna noorteühendus. Noorteühenduse eestvedaja Jaan Uusalu ütles, et asi sai alguse 23. detsembril 2022, kui ta otsustas liituda Märjamaa EKRE osakonnaga.

„Mul oli soov välja pakkuda idee luua noorteühendus, mis keskenduks Märjamaa piirkonna noorte kaasamisele poliitilisse tegevusse. Selle mõtte käisin välja, olles osaline Rudolf Jeeseri Riigikogu valimiskampaanias, kus ta mu ideed kiitis ning julgustas,“ rääkis Jaan Uusalu.

4. aprillil toimuski Märjamaa EKRE osakonna üldkoosolek, kus ta esitles oma ideed. Samal päeval valiti teda ka uude osakonna juhatusse.

Uusalu lausus, et kõik seitse inimest, kes osalesid Märjamaa EKRE noorteühenduse loomisel, on endised või praegused Märjamaa kooli õpilased.

„Meie eesmärk on kaasata noori poliitikasse, sest noored on meie tulevik. Tahame kuulata noorte muresid ja probleeme ning soovime tuua elu maakohtadesse, et noored ei peaks linnadesse kolima pärast ülikooli lõpetamist,“ rääkis Uusalu. Noorteühendusse soovitakse kaasata liikmeid, kes hoolivad Märjamaa tulevikust ja kellel on huvi poliitika vastu. Üheks oluliseks sammuks on käivitada taskuringhääling nimega “Märjamaa noored”, mille kaudu korraldatakse harivaid loenguid ja innustatakse noori seisma Märjamaa eest.

Märjamaa EKRE noorteühendus on juba tuvastanud kaks olulist probleemi Märjamaa vallas: turvalisuse ja taristuga seotud küsimused. Samuti väljendatakse muret vana haigla säilimise pärast, kuna see on oluline ajalooline ehitis.

„Meie eesmärk on luua tugev ja elujõuline noorteühendus, mis keskendub Märjamaa heaolu ja arengu toetamisele. Soovime noortele edastada teadmisi ja teadvustada nende rolli Märjamaa kogukonna edendamisel. Tahame innustada noori aktiivselt osalema ühiskondlikus tegevuses. Oluline on tagada, et noored tunnevad, et nende esile tõstetud probleemidega tegeletakse,“ rääkis Uusalu.