Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Markkuse kadumise juhtum jätkuvalt lahenduseta

21.10.2016
KRIMINALISTIKA

Eelmisel nädala kirjutas Uued Uudised  Narva koolitüdruku Varvara Ivanova mõrva uurimise varjupooltest ja küsitavustest. Arvatakse, et see on siiani lõplikult lahendamata. Teine juhtum, mis avalikkuse silmis teravat kriitikat pälvib ja vastuseid nõuab on Võru koolipoisi Markkuse kadumine. Kas Eesti kriminalistika ei ole enam pidevate koondamiste ja kärbete tõttu jätkusuutlik ning tuleb kaasata aina rohkem vabatahtlike abi, et tõe jälile jõuda? Hiljuti avati Tallinnas ultramoodne Kohtumeditsiini instituudi uus korpus, kuid kas sellestki abi on kui kaadreid ja eriti häid uurijaid napib?

Kuid 24. oktoobril möödub täpselt aasta ka Parksepa keskkooli õpilase Markkuse kadumisest, mullu 24. oktoobri öösel oli Markkus suundumas koju, kuid sinna ta ei jõudnud. Viimane teadaolev kontakt Markkusega oli ööl vastu 24. oktoobrit pool tundi pärast südaööd, kui ta viibis Võrus Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures. Markkus on 161 sentimeetrit pikk, pruunide lühikeste juustega ja kõhna kehaehitusega. Viimati oli tal seljas pruuni värvi O’Neill kaubamärgi jope, mustad püksid ja sinised Nike’i jalanõud.

Võru maavanema kutsel kogunes kolmapäeval Markkuse otsinguid läbiviinud ja otsinguid toetanud ametkondade koostöövõrgustik. Kohtumisel jagati omavahel teavet läbiviidud tegevustest ja edasistest plaanidest ning sõnastati kogemusel põhinevad tähelepanekud, mis on olulised edaspidise turvalisuse ja emotsionaalse toimetuleku suurendamisel. Koostöökohtumist juhtis kriisinõustaja Tiina Naarits-Linn. Kohtumisel olid esindatud Võru maavalitsus, Parksepa keskkool, Võru politseijaoskond, Kaitseliidu Võrumaa malev, Võru vallavalitsus, Rõuge vallavalitsus ja Võrumaa Rajaleidja keskus.

Politseiuurijad töötavad aga endiselt selle nimel, et selgitada juhtunu üksikasju ning ootavad uurimisele kaasa aitavaid fakte. Seni vastused Markkuse kummalisele kadumisele kahjuks puuduvad.

BNS- UU

FOTO: PM/Scanpix