Marko Mihkelson, valel on lühikesed jalad!

Eesti,
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Marko Mihkelson kuulab liiga palju nurgataguseid jutte.

Eestis kiputakse liiga palju tuginema anonüümsetele allikatele ja seda on praktiseerima asunud ka poliitikud.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Eesti uue valitsuse sammud pannud mitmed tema kolleegid liitlasriikidest küsima, kas tasub Eestit jätkuvalt toetada. Mihkelson ütles, et ei saa konkreetseid inimesi nimetada, kuid kinnitas ajakirjanik Aleksander Krjukovile, et seda küsivad “meie liitlasriikide diplomaadid”.

Uued Uudised panevad siin punase joone maha – kui allikat ei nimeta, on see jutt vale. Rääkida võib palju ja reformierakondlased pole inimesed, kelle juttu tasub kahtlemiseta uskuda.

Kunagi rääkis ka õhuväe ülem Jaak Tarien liitlassõdurite rassistlikust solvamisest Eestis, aga esile ei toodud ei solvatuid, konkreetsete juhtumite infot ega alustatud juurdlustki. Küll aga külvas ametiisik tohutult tarbetut segadust.

Meedia harrastas pikka aega seda värki Trumpi-uudiste peal: anonüümne valitsusallikas teatas, et väidetavalt olevat kellelgil infot, millega saab presidendi ametist kõrvaldada, ja  nii edasi.

Miks ei maksa Mihkelsoni uskuda? Sest tema jutu järgi oleks Eesti justkui maailma keskpunkt, aga ei ole ju. Sarnased protsessid toimuvad suures osas Euroopas. Päris mitmes riigis on rahvuslased valitsuses, igal pool saavutavad nad parlamendivalimistel tipptulemusi – miks on Eesti eriline, et temast nii palju sõltub?

Miks peaks keegi loobuma ühe riigi, Eesti toetamisest, kui ka teised riigid muutuvad “kahtlasteks”, näiteks Soome ja Prantsusmaa, kus mõlemas riigis on hetkel vastavalt Põlissoomlased ja Rahvuslik Liit populaarseimad erakonnad?

Ka küsimus on imelik: kas tasub Eestit jätkuvalt toetada? Mille osas? Kas poleks õigem küsida: toetab Eesti veel Euroopa Liitu ehk siis just vastupidiselt?

Praegu on tulemas Euroopa Parlamendi valimised, mis lubavad suurt edu konservatiivsetele jõududele – need Mihkelsoni “liitlasriikide diplomaadid” vaatavad praegu hirmuga nende Euroopa suuremate riikide poole, kust võib tulla halbu uudiseid, ja väike Eesti, kus EKRE on vaid üks valitsuse kolmest osanikust, küll unetuid öid ei põhjusta.

Tuletagem meelde, et Reformierakond levitas samasuguseid jutte ka siis, kui nad valitsusest minema puksiti ja Keskerakond tegi valitsuse sotside ja IRL-iga. Siis hirmutati vasakvalitsuse ja Moskva külje alla ujumisega.

Eks ole Mihkelson vist ka üks neist õudusemissaridest, kes karjub Euroopas: appi EKRE zombid tulevad! Muidugi küsitakse selle peale: teiega on vist kõik, kanname maha?

Niisiis – Marko Mihkelson valetab. Kuni ta nimesid ei nimeta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused