Marko Mihkelsoni kummaline loogika: Teheran andis raketilöögi lootuses suurt sõda vältida

Eesti,
- Updated
©EPA/Scanpix
Iraani raketid lendavad USA baaside suunas. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul viitavat Iraani raketilöögid USA baasidele Iraagis Teherani soovile vältida konflikti kasvamist täiemahuliseks sōjaks – miski selles loogikas ei tundu tõene ehk ei saa olla virutamist, et ära hoida suuremat kaklust.

“Iraani raketilöögid USA baasidele Iraagis viitavad Teherani soovile vältida konflikti kasvamist täiemahuliseks sōjaks. Nüüd on kōik Trumpi otsustada, kas teha samm edasi vōi hoiduda ettearvamatute tagajärgedeni viivatest rünnakutest Iraani sihtmärkide pihta. Ka Eesti peaks oma diplomaatiliste kanalite kaudu andma USA liitlastele mōista, et pingete maandamine kaitseb ka liitlaste elusid ja huvisid ning loob eelduse olukorra stabiliseerimiseks. Suur küsimus on Ukraina reisilennukiga Teheranis toimunud katastroof. Väidetavalt ei teatanud piloodid enne hävingut ühestki probleemist,” kirjutab reformar Mihkelson sotsiaalmeedias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Arvatavasti mõtles Mihkelson pigem seda, et Iraan piirdus vaid sõjaväebaaside tulistamisega ega andnud lööke näiteks Tel Avivi ja Haifa pihta, kuid see ei tee tema loogikat vähem naeruväärseks. Päris kindlasti arvestab Iraan, et vastulöök tuleb ja ega Teheran saa ise üldises sõjahüsteerias samuti nõrkust välja näidata.

Raketilöök, mis võinuks kaasa tuua palju inimohvreid, oli pigem eelduseks, et tuleb vastusamm ja pinged eskaleeruvad veelgi rohkem. Seda enam, et USA puhul loeb ka suurriigi maine koos Iraani paariariigi mainega.

Iraagi sõjaväe teatel tabas Iraagi põhiosas asuvat Al-Asadi baasi ja autonoomses Kurdistanis Arbil paiknevat baasi ööl vastu kolmapäeva ühtekokku 22 raketti – Mihkelsoni loogika järgi pigem rahutuvid.

Mihkelson näeb ilmselgelt süüd pingete kasvus pigem USA-l kui piirkondlikult aktiivsel sõdadesse sekkujal (Jeemen, Süüria) Iraanil. Tema soovitus Trumpile survet avaldada tähendab sisuliselt Eesti distantseerumist oma peamisest sõjalisest liitlasest NATO raames, kes suudaks Eestit aidata konflikti korral Venemaaga.

Mõistagi ei taha keegi täiemahulist sõda Lähis-idas, kuid see peab tulema mõlema poole taltumisest. Iraan on näidanud, et tema seda teha ei kavatse ja seda juba ammu enne kindral Soleimani tapmist. USA peaks hoiduma mõtlematutest otsustest, kuid ajatolladele järgi andmine viib pigem nende aktiivsuse kasvule.

Seega tasub küll toetada mistahes ettevõtmisi pingete maandamiseks Iraagi ja Iraani ümber, kuid seda konflikti ei saa ära kasutada veelgi suuremaks distantseerumiseks Trumpi-USA-st, nagu soovitab Mihkelson.

6 commentsOn Marko Mihkelsoni kummaline loogika: Teheran andis raketilöögi lootuses suurt sõda vältida

 • Avatar

  Noh, praeguse seisuga tundub Mihelsonil ju õigus olevat. Trump väemalt jutu järgi midagi rohkemat ei plaani.

  • Avatar

   Sekundeerin, Iraan päästis oma näo ja USA ei kaotanud mitte ühte inimelu. Selline olukord lubas mõlemal poolel tuure maha võtta. Mihkelsoni loogika igati õige.

   Ei tea kuidas uuteleuudistele see nii keeruline aru saada on?

 • Avatar

  USA valitsusest on juutide-sionistide mõju all, rünnakud on toimumas pigem Iisraeli ja sionistide huvidest lähtudes. Ning Eesti ministrid peavad seda heaks kiitma?!? Idiootsus on seda heaks kiita sel ajal kui isegi teine osa Euroopast on suht vaikne olnud. kui Eesti ministrid sellist OKUPATSIOONI heaks kiidavad lähis-idas, siis pole see küll heaks saatuseks Eesti ülejäänud rahvale. Need Ameerika “rahumissioonid” suurte maavaradega riikidesse, on OKUPATSIOON, ning see ei teeni ameerika ega euroopa inimeste huve, vaid ainult aitab kanda kinnitada.
  ..
  Seega… ma näen et see Eesti ministrite heakskiit on pigem hullem variant kassi ja hiire sõprusest…

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Meie kiidame heaks iga hinna eest selle kuidas meie “kaitsjad ajavad asja Iraagi ja Süüria territooriumil ilma sealse valitsuse loata ? Kui venemaa on Krimmis okupant siis kes on jänkid Iraagis ja Süürias-kes oleme meie kes seda ebaseaduslikku okupatsiooni õigustame ??

 • Avatar

  USA väed ei ole Iraagis enam liitlased vaid neil on parlament ja valitsus eesotsas peaministriga käskind lesta tõmmata.

  2
  Patriot raketid seati kõrgendatud valmisolekusse juba eile. Aint 2 Iraani raketti ei jõudnud sihtmärgini. Sõdurokupandid, kel on kohustus riigist lahkuda, pääsesid tänu erlhoiatusele.

  3
  USA kehtestas Iraani ja Iraagi kohal lennukeelutsooni. Ja etskae nagu kunagi Iran flight 655 allalaskmisega USS Vincennes poolt, kelle meeskond sai serjärel medalid, kukkus alla nüüd mah reisilennuk, kus pardal oli üle poesaja Iraani kodaniku…

 • Avatar

  Trumpi loogika oli tappa Iraani kindral, et sõda vältida…

  Iraanis nõudis aga matustel üle 10 miljoni inimese kättemaksu. Need kes enne Iraanis valitsuse vastu protestisud, ühinesid USA vastu.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused