Marko Mihkelsoni nägemus välispoliitikast ei arvesta kiiresti muutuva maailma reaalsustega

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Marko Mihkelson

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson ütles teisipäeval parlamendi välispoliitika arutelul, et maailmapoliitika muutub aina turbulentsemaks ning Eesti senine tark ja poliitiliselt ühtehoidvat diplomaatia olevat viimaste kuude sisepoliitiliste arengute tõttu sattunud tõsise surve alla.

Juba see Mihkelsoni väide on vastuoluline – kui maailmapoliitika teeb läbi tohutuid muutusi, siis ei saa Eesti “senine tark ja poliitiliselt ühtehoidev” poliitika kuidagi samaks jääda, vaid olukordi tuleb pidevalt üle hinnata. Juba see, kuidas Euroopa Liit ja USA on viimastel aastatel kaugenenud, pluss veel USA ja NATO Lääne-Euroopa liikmed, osutab sellele, et välispoliitika ei saagi samaks jääda.

Teisena vaatab Mihkelson mööda tõsiasjast, et valimistel on tulemused ehk siis uue valitsuse võimule saades hakkavad ka välispoliitikas puhuma uued tuuled. See, mis on juhtunud, pole katastroof, sest muutused toimuvad EL-i ja eriti NATO raames, kus Eesti on Saksamaa asemel hakanud osaliselt lähenema sõjaliselt võimekamatele USA-le ja Poolale.

See, mida Mihkelson nimetab katkiseks välispoliitikaks, on tegelikult maailmapoliitika ümberhindamisest tulenev üleminekuaeg. Mihkelsoni vihjed vihakõnedele ja hirmudele panustamisele ning mitmed muud Reformierakonnale omased süüdistused pole mitte välispoliitiline reaalsus, vaid võimu kaotanud erakonna pahameel nende algatatud poliitika kõrvaleheitmise üle. Eriti kui keegi räägib avalikult  maailmas reaalselt toimuvast, näiteks Saksamaa peaaegu olematust kaitsevõimest, mis RE eurokiidulaulude noodivihikusse ei mahu.

Reformierakond unustab selle, kuidas just nemad ise on välismaal halvustavaid jutte levitades Eesti mainet kõigutanud ning Mihkelson ei hakka vist iialgi mõistma seda, kuidas nende aina järelkiitev, eurolojaalne ja orjalikult alandlik poliitika, mis välistab selgete silmadega tegelikult toimuvale vaatamise, on ohuks Eesti julgeolekule.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused