Mart Helme: ärimeeste “õilsa eesmärgiga” suurannetus kartellierakondadele lõhnab halvasti

Eesti,
- Updated

Kaheksa ärimehe 800 000 euro suurune annetus neljale kartellierakonnale „iibeprobleemi leevendamise eest“ võib tunduda õilis, kuid lähemal vaatlusel lõhnab halvasti, leiab Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liige Mart Helme.

„Annetusjuhtumist jääb mulje, et ettevõtjate kartell lepib omavahel kokku, mille eest ja kellele raha antakse. Tasuta lõunaid ei ole. Sama hästi võiksid ettevõtjad iibeprobleemi leevendamiseks asutada fondi suurperede abistamiseks või näiteks kolmandate laste abistamiseks,“ märkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Suurannetus tekitab küsimusi seda enam et kartellierakonnad nagunii maksumaksjalt viis korda rohkem raha kui näiteks Vabaerakond ja Konservatiivne Rahvaerakond. Seega antakse neile, kellel on maksumaksja toetust juba küll ja veel. Teiseks pole see õiglane moraalselt, sest mitte kõigi nende nelja erakonna jaoks pole iibeprobleemi lahendamine prioriteetne teema. Pealegi, lastetoetuste tõusu seaduse hääletus oli pakitud nn kobareelnõusse, kus ühe käega antakse küll peretoetusi, kuid teise käega võetakse kõikidelt aktsiiside ja maksutõusudega raha ära,“ ütles Helme.

Helme juhib tähelepanu ka annetuse ajastusele. „Kohalike valimisteni on vähem kui kümme kuud. Detsembri lõpus, kui annetus tehti, tellisid suured erakonnad juba väli- ja telereklaami, mille tarvis oli vaja teha kopsakad ettemaksud. Selliste asjaolude kokkulangemine pole juhuslik.“

100 000 euro suuruse annetuse neljale erakonnale tegid Bigbanki omanikud Parvel Pruunsild ja Vahur Voll, suurärimees ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, LHV Grupi üks omanikke Heldur Meerits, Nortali juht Priit Alamäe, Skype’i asutaja Jaan Tallinn, Vestman Grupi suuromanik Aivar Berzin ja ACE Logistics Groupi omanik Karli Lambot. Igaüks neist kandis praegustele koalitsioonierakondadele Keskerakonnale, Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ning Isamaa ja Res Publica Liidule (IRL) 28 000 ning opositsioonis olevale Reformierakonnale 16 000 eurot.

UU

Foto: Raha paneb rattad käima ja suud kinni. (AFP)

 

2 commentsOn Mart Helme: ärimeeste “õilsa eesmärgiga” suurannetus kartellierakondadele lõhnab halvasti

 • Avatar
  Margus Peterson

  Hr.Helme – “lõhnab halvasti”, ütlete?! lisan:
  1) “annetus” – mille eest? et kellelegi “meenus” PS ja selle preambul,
  mis peaks “rahvasaadikuile” pühakiri, 10 käsku ja krtteabmis veel
  olema?
  2) lamboti karla intervjuus ee-ärr-ärr-ile esmaspäeva pärastlõunal
  lipsas läbi tema sissetuleku allikas – DIVIDENDID . . .
  3) võõrtööjõu “impordi” lihtsustamine.
  ja seda kõike dekoreerida juraga “murest iibe pärast” . . .
  et mitte sandisti öelda, ei ütle midagi . . .

 • Avatar

  Demokraatia ja kapitalism ei taha omavahel hästi ühilduda. Pole sugugi kindel, et demokraatia hea on või kapitalism halb. Probleem on pigem see, et reaalselt puuduvad meil mõlemad.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused