Mart Helme arvamusfestivalil: riik on liiga kulukas

EKRE esimees Mart Helme rääkis Paide arvamusfestivalil peetud Riigikogusse kuuluvate erakondade esimeeste debatil, et praegune valitsus on otsustanud teha riigieelarve revisjoni.

„Oleme selgelt näinud, et riik on liiga kallis ja kulukas. Meil on palju kulutusi, mis ei olegi kuidagi muudmoodi võimalikud, et tuleb ära teha. Tahame näha, kas see on ka päriselt mõistlik,“ rääkis Helme, „ja selle kaudu tõsta raha sotsiaalsfääri parandamisesse. Eesti inimesed on väsinud vaesusest välja saamisest ootamisest.“

Helme kõneles, et kõik ootavad valitsustelt, et nood teeksid midagi, parandaks olukorda. Helme: „Seda ei ole võimalik nipsu lastes teha, oleme praegu mõne asja ära teinud, mõni peab ootama. Aga selge on see, et selle nelja aasta jooksul tuleb sotsiaalkulutusi tõsta, sest muidu oleme olukorras, kus inimesed pettuvad ja võime kaotada järgmised 10 000 või 100 000 inimest, kes lahkuvad Eestist.“

Rääkides debati lõpetuseks tuleviku Eestist, leidis Helme, et  rahvusriigid on kindlasti ka 150 aasta pärast alles, aga ta on väga skeptiline demokraatia säilimise osas.

„Ma sõitsin siia Pariisi külast Lääne-Virumaalt ja panime GPS-i peale ning mida me näeme? Näeme, kus on politsei, kus on liiklusõnnetus, kus sõidame ja kui kiiresti. Suur Vend näeb meie kohta kõike. Kui te arvate, et see Suur Vend ei arene edasi ja ta ei võta demokraatiat enda kontrolli alla, siis eksite. See nõuab koordineeritud masside vastupanu, aga ma ei näe seda. Inimesed ostetakse ja lollitatakse ära. Sellepärast olen demokraatia osas 150 aasta tulevikus skeptiline,“ arutles Helme.

UU

Kommentaarid