Mart Helme avalik kiri Perlingule ja Sinisalule: kogu info Seppikute rahapesu kohta tuleb erandlikult avaldada enne valimisi

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia

EKRE esimees ja Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liige Mart Helme pöördus peaprokurör Lavly Perlingu ja Kapo peadirektori Arnold Sinisalu poole avalik kirjaga, nõudes nn Seppiku afääri avalikustamist juba enne Riigikogu valimisi, vältimaks korruptantide sattumist valitute sekka.

Uued Uudised avaldavad kogu pöördumise täieliku teksti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Lugupeetavad! Viimased päevad ja nädalad on toonud juurde uudiseid, mis näitavad, et rahapesu Eesti pankades on olnud ulatuslikum ja süsteemsem, kui seni väideti. Ühtlasi on avalikuks tulnud esimesed ammu kahtlustatud seoses rahapesu ja poliitikute vahel. Ain Seppiku ja tema pereliikmete riiulifirmadest läbi käinud tundmatu päritoluga miljonid sunnivad tahtmatult küsima, kes veel endistest või praegustest tipp poliitikutest on seotud peamiselt Venemaalt pärit musta rahaga.

Juba selle nädala lõpus toimuvad Eestis parlamendivalimised, mis määravad ära meie riigi tuleviku järgmise nelja aasta jooksul. On selge, et rahapesuafääri kohta on uurimisorganitel oluliselt rohkem infot, kui seni avaldatud. Eesti tuleviku seisukohalt on kriitiline, et valija saaks võimalikest kahtlustustest ja seostest teada enne oma hääle andmist. Vastasel juhul võime leida end olukorrast, kus 3. märtsil osutuvad valituks isikud, kelle kriminaalsed seosed tulevad välja alles hiljem.

Eesti riigi julgeoleku ja demokraatlike institutsioonide usaldusväärsuse huvides tuleb seista selle eest, et valitsust ei hakkaks moodustama inimesed, kelle isiklikes huvides on takistada edasisi uurimisi rahapesu kohta või kes on šantažeeritavad Vene julgeoleku poolt.

Mõistame, et süütuse presumptsioon on oluline ning poolelioleva uurimise materjalide avalikustamine on tavaolukorras ennatlik. Praegu ei ole me aga tavaolukorras. Seepärast kutsume teid üles avalikustama viivitamatult – kindlasti enne valimisi – kogu olemasolev informatsioon rahapesuga seotud uurimise osas. Eriti ja eelkõige peame vajalikuks, et avalikkus oleks teadlik, kui uurimine puudutab mõnd Riigikogusse pürgivat isikut.”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused